Saturday, October 23, 2021
Home Aktualitet Drejt finalizimit rehabilitimi i rrugës së Zhupanit

Drejt finalizimit rehabilitimi i rrugës së Zhupanit

alternatetext

Bashkia e Fierit vazhdon investimet ne infrastrukture, ku pervec rrugeve te brendshme te qytetit, nje prioritet po i jepet edhe rrugeve te fshatrave. Prej disa ditesh ka filluar rehabilitimi i rruges se fshatit Zhupan. Tashmë banorët e kësaj zone mund të lëvizin lirshëm dhe të zhvillojnë aktivitetin e tyre bujqësor.

Sipas informacioneve do të vazhdojnë ndërhyrjet në çdo rrugë apo sipërfaqe publike problematike si në qytet, ashtu edhe në zonat rurale, për të rritur gjithnjë e më shumë cilësinë e shërbimit dhe jetës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Prokurorja shqiptare që po përballet me kërcënimet me vdekje në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj, pasi thotë se ka marrë me...

Nismë bamirësie nga nxënësit e shkollës “Liri Gero”, pako me ushqime për familjet në nevojë

Në kuadër të Ditës Botërore të Luftës kundër Urisë, nxënësit e shkollës "Liri Gero" Ne Fier u...

I kërkuan të vendosë maskën, milioneri kinez zemërohet dhe tërheq të gjitha paratë nga banka

Një milioner urdhëroi stafin e bankës të tërhiqte të gjitha kursimet e tij të jetës pasi një roje sigurie iu kërkua të...

Rama pyet ndjekesit ne facebook, e gjeni dot ku eshte ky qytet?

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale disa foto të një qyteti të Shqipërisë, për të cilin ka pyetur qytetarët që...

Recent Comments