Sunday, November 28, 2021
Home Kulturë Dua Lipa "thumbon" serbet me kete foto ne instagram

Dua Lipa “thumbon” serbet me kete foto ne instagram

alternatetext

Kengetarja shqiptare me fame boterore Dua Lipa, ka postuar ne llogarine e saj ne instagram nje foto e cila ka shkaktuar jo pak polemika ne Serbi gjate ndeshjes se futbollit Serbi – Shqiperi.


Kengetarja e ka shoqeruar me nje tekst ne anglisht ku shpjegon dhe kuptimin e fjales Autochhonus.
(Autokton, Pjesëtar i popullsisë fillestare të një vendi; banor i një vendi ku kanë jetuar paraardhësit e tij që në kohët më të lashta; vendës, anas, rrënjës.).


Me ane te ketij postimi, Dua Lipa ka marre 214mije pelqime dhe duhet theksuar se ajo eshte nje nga personazhet e njohur boteror qe ka me shume ndjekes ne instagram, plot 48 milion ndjekes.
Nuk eshte hera e pare qe kengetarja e njohur shpreh patriotizmin e saj, ajo shpesh uron pavaresine apo dhe ngjarje te tjera, por dhe ka qene pjese e koncerteve ne Shqiperi dhe Kosove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

Monumenti i Pavarësisë në parkun “Rinia” në Tiranë është dhunuar dhe dëmtuar nga persona të cilët i kanë vjedhur pllakat e metalit për t’i...

LAJM I FUNDIT/ E rëndë, humbin jetën burrë e grua, dyshohet se janë asfiksuar nga gazi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Kavajës. Një burrë e një grua janë asfiksuar nga gazi dhe...

Spanjë/ Po trafikonte marijuanë, arrestohet 27-vjeçar shqiptar, inskenoi aksidentin për vjedhjen e drogës

Garda Civile në bashkëpunim me Policinë Vendore Spanje ka arrestuar dy persona të përfshirë në një aksident të ndodhur në qytetin e La Zubia,...

Kanalet e Myzeqesë “pushtohen” nga peshqit e ngordhur (Video)

Katastrofa mjedisore me peshq të ngordhur nëpër kanalet e Myzeqesë, vijon prej më shumë se një muaji. Banorët e zonës së Karavastasë fajësojnë fabrikat e...

Recent Comments