Wednesday, June 29, 2022
Home Aktualitet E ‘spiunoi’ fqinji/ Arrestohet shqiptari në Itali, ja ku e kishte fshehur...

E ‘spiunoi’ fqinji/ Arrestohet shqiptari në Itali, ja ku e kishte fshehur thesin me drogë

Një 30-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap me mbi 10 kg kanabis në shtëpinë e tij.

Shqiptari u arrestua në zonën e Viale Piacenza, në Parma, pas denoncimit nga një fqinj i tij. Policia hyri për kontroll në shtëpinë e tij, dhe teksa dukej se gjithçka ishte në rregull, karabinierët zbuluan drogën, të ndarë në disa pako, gati për shitje në garazh.

30-vjeçari rezulton një person me precedentë të mëparshëm penal, pasi ai është arrestuar në flagrancë në vitin 2021 për trafik droge. Ndërkohë që ka qenë nën hetim dhe në vitin 2017 për të njëjtën vepër penale.

Shqiptari jeton në Parma, me bashkëshorten e tij, ndërkohë që identiteti i tij nuk bëhet i ditur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Aksidenti tragjik që i mori jetën nënës e djalit të saj, zbardhet shkaku. Policia bën fajtore viktimën

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Berat, ku nënë e bir humbën jetën në një aksident, policia jep versionin e saj përfundimtar. Pas këqyrjes...

Vidhnin karburant në fabrikën e qumështit ku punonin, dy të arrestuar

Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Agents” ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vjedhjen e një sasie të konsiderueshme...

Të jetosh me një gjarpër, efektivja e policisë: E kam anti-stres, më kënaq

Të kesh për kafshë shtëpiake, një gjarpër. Mund të duket diçka e pamundur por jo për Anisën. Ajo është police, në qytetin e Elbasanit....

Ndryshon sërish brenda 24 orëve çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Ja sa do të jetë çmimi i ri

Për të dytën ditë me radhë çmimi i naftës ka pësuar rënie. Në më pak se 24 orë nga vendimi i të martës, Bordi...

Recent Comments