Saturday, October 23, 2021
Home Aktualitet EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani,...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

alternatetext

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani.

Ai dyshohet të ketë v rarë një mësuese në qytetin e Beckenham.

36-vjeçari i lindur në qytetin e Elbasanit po merret aktualisht në pyetje në lidhje me ngjarjet.

Mediat britanike raportojnë se ai punonte në një restorant, ku shpërndante ushqime me makinë. Efektivët e policisë aktualisht ndodhen në apartamentin e tij ku po kontrollojnë nëse gjejnë ndonjë gjurmë që e implikon shqiptarin në vrasje. 36-vjeçari është i arrestuari i tretë lidhur me vrasjen e mësueses.

Dy personat e tjerë janë duke u hetuar në gjendje të lirë. Kujtojmë që Sabina Nessa u gjet e pajetë në parkun Crator, vetëm pak metra larg shtëpisë së saj më datë 17 shtator.

Nga këqyrja e kamerave të sigurisë rreth zonës, ajo është parë teksa ka dalë nga shtëpia në orën 08:30. Në dëshminë e dhënë nga fqinjët në polici, ata shprehen se shqiptari ishte njeri i qetë dhe punëtor.

Mediat britanike kanë zbuluar detaje të rënda mbi skenën e ngjarjes, ku raportohet se trupi i mësueses u gjet e mbuluar me gjethe dhe u gjet përmes një qeni policie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Prokurorja shqiptare që po përballet me kërcënimet me vdekje në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj, pasi thotë se ka marrë me...

Nismë bamirësie nga nxënësit e shkollës “Liri Gero”, pako me ushqime për familjet në nevojë

Në kuadër të Ditës Botërore të Luftës kundër Urisë, nxënësit e shkollës "Liri Gero" Ne Fier u...

I kërkuan të vendosë maskën, milioneri kinez zemërohet dhe tërheq të gjitha paratë nga banka

Një milioner urdhëroi stafin e bankës të tërhiqte të gjitha kursimet e tij të jetës pasi një roje sigurie iu kërkua të...

Rama pyet ndjekesit ne facebook, e gjeni dot ku eshte ky qytet?

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale disa foto të një qyteti të Shqipërisë, për të cilin ka pyetur qytetarët që...

Recent Comments