Monday, September 27, 2021
Home Tradita ''Festa e Grurit", zbulohet programi festiv

”Festa e Grurit”, zbulohet programi festiv

alternatetext

Festat tradicionale tashme kane zene nje vend te rendesishem ne aktivitetet e ndryshme qe organizon Bashkia e Fierit. Festa, te cilat si qellim kryesor kane promovimin e produkteve vendase, atraksioneve turistike,  ruajtjen e tradites, gjallerimin e jetes kulturore ne cdo Njesi Administrative, si dhe per te sjelle mesazhin se ne Fier festohet ne cdo stine te vitit.

Koncerte, parade vajzash myzeqare, parade autokombajnash, panair, gatime tradicionale, aeronautike, lojera sportive e shume e shume surpriza te tjera na presin kete te shtune ne Pojan.

”Festa e Grurit”, e cilesuar si festa me e bukur e vitit, organizuar nen kujdesin e vecante te kryetarit te bashkise Armando Subashi, do ta shnderroj Pojanin ne nje hapesire te madhe festimi, argetimi dhe mikpritje.

Ora 19:00, do te jete fillimi i kesaj feste plot mundesi argetimi, per tu permbyllur ne oret e vona te mbremjes.

Ja programi i festes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...

Gjeti prindërit e pajetë në banesë, gazetarja për Leonard Rrasën: Portreti i varfërisë që s’vesh një palë këpucë të reja

Deri tani, jeta e Leonard Rrasës, 21 vjeç nuk ka asgjë të ngjashme me magjinë e perëndimit të diellit në Divjakë. Ai...

Recent Comments