Monday, June 21, 2021
Home Uncategorized Fitoi betejën me Covid-19, Manjola Nallbani i dedikon këngë pandemisë

Fitoi betejën me Covid-19, Manjola Nallbani i dedikon këngë pandemisë

Këngëtarja Manjola Nallbani tregoi se ishte infektuar me Covid-19 pesë muaj më pare dhe si rezultat, iu desh të izolohej në shtëpi.

Pasi e fitoi betejën me këtë virus, ajo tregoi se për të nuk ka qenë aspak e lehtë, pasi përjetoi shqetësime që nuk i kishte pasur kurrë nga një grip i thjeshtë.

Ndër të tjera, ajo rrëfeu se kishte pasur edhe probleme psikologjike, pasi gjatë gjithë kohës qëndronte si e trembur.

Kjo eksperiencë ka bërë që këngëtarja të marrë vendimin për t’i dedikuar një këngë pandemisë.

“Kjo këngë është për ne! Një dedikim për dashurinë dhe për solidaritetin njerëzor në këtë kohë pandemie. Gjithashtu, një mirënjohje për të gjithë ata mjekë që shpëtuan jetë!”, shkroi artistja krahas postimit të një pjese të shkëputur nga kënga, të titulluar “Triumf”.

Manjola Nallbani vendosi që të tërhiqej edhe nga “Festivali i Këngës” pas infektimit me koronavirus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Nesër, solstici veror, kur ndodh dhe si ndikon në jetën e njeriut në Tokë

21 qershori është dita më e gjatë e vitit, e cila shënon edhe fillimin e stinës së verës në hemisferën veriore. Ky...

E rëndë / Bie nga fiku, ndërron jetë 17 vjeçarja

Një vajzë 17-vjeçe ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Lushnje pasi aksidentalisht ka rënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Degradon situata, vëllezërit heqin rripat e pantallonave (Video)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë...

Debat me tone të ashpra: Eduardi e quan vëllain monstër, nuk do ta shohë me sy…

Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë të ftuar Eduardi dhe Gramozi, dy vëllezër të...

Recent Comments