Monday, January 17, 2022
Home Foto Fushat me grurë të Myzeqesë, të përskuqura nga lulëkuqet (Foto)

Fushat me grurë të Myzeqesë, të përskuqura nga lulëkuqet (Foto)

alternatetext

Jemi në maj, pranvera tashmë ka fituar pushtetin e vet dhe natyra luan me një spektakël të vërtetë ngjyrash.

Një atmosferë krejt ndryshe dashamirësve të natyrës janë duke ua ofruar fushat me grurë të përskuqura nga lulëkuqet, me ngjyrën e tyre të ndezur të cilat duket sikur i buzëqeshin pranverës.

Janë simbol i qetësisë, gjumit dhe paqes, subjekt poezish dhe këngësh, por nuk i nënshtrohen askujt, shpërbehen sapo këputen nga dora e njeriut.

Ja disa pamje nga fushat rreth e qark Fierit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Isha i papjekur”, pas deklaratës së vjehrrit i kthehet nusja: 70 vjeç u poqe?! (Video)

Petriti ka sjellë në një seancë ndërmjetësimi nusen e djalit Albanën. Konflikti mes tyre ka lindur kur nusja i ka kërkuar që të largohet...

“O unë, ose ti aty! Ti ke shumë shpenzime se je i sëmurë”, nusja i drejtohet vjehrrit (Video)

Petriti ka sjellë në seancë ndërmjetësimi të birin në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në “E diela shqiptare”, por ai nuk ka pranuar. Në vend...

“Do ta kesh tradhtuar”, 35 vjeçarja tregon çfarë i tha polici kur denoncoi dhunën e ish-bashkëshortit (Video)

Kalvari i gjatë i vuajtjeve të Aurorës ka nisur qëkur ishte fëmijë 10 vjeçe. Në adoleshencë ajo pranoi që të martohej me një burrë...

“Turp që një parti e djathtë drejtohej nga një ish-komunist” – Agron Kapllanaj tregon çfarë i tha mjekja fierake për Berishën: Djemtë me flokë...

Kreu i Partisë Demokratike për Qarkun e Fierit, Agron Kapllanaj gjatë takimit të kryedemokratit Basha me simpatizantët e kësaj force politike në këtë qytet...

Recent Comments