Sunday, November 28, 2021
Home Aktualitet Identifikohet shoferi i ‘Benzit’ që i iku Forcave Speciale

Identifikohet shoferi i ‘Benzit’ që i iku Forcave Speciale

alternatetext

Drejtuesi i “Benzit” që ia mbathi efektivëve të RENEA-s duke mos pranuar që të hapte derën e makinës është ndaluar nga policia rreth një orë pas operacionit për kapjen e tij.

Ngjarja ndodhi ditën e sotme gjatë operacionit në kryeqytet, në zonën e Varrit të Bamit dhe largimi i të kërkuarit rrezikoi jetën e efektivëve. Sipas informacioneve mësohet se personi i ndaluar është Altin Gega.

Në pamje duket momenti kur disa efektivë rrethojnë automjetin tip “Benz” me xhama të zinj, ndërsa njëri prej tyre, i cili nuk është me uniformë policie i bërtet shoferit që të hapë derën dhe të zbresë nga makina. Por ai nuk pranon ta bëjë këtë gjë dhe shkel gazin e makinës duke u larguar me shpejtësi nga zona.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

Monumenti i Pavarësisë në parkun “Rinia” në Tiranë është dhunuar dhe dëmtuar nga persona të cilët i kanë vjedhur pllakat e metalit për t’i...

LAJM I FUNDIT/ E rëndë, humbin jetën burrë e grua, dyshohet se janë asfiksuar nga gazi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Kavajës. Një burrë e një grua janë asfiksuar nga gazi dhe...

Spanjë/ Po trafikonte marijuanë, arrestohet 27-vjeçar shqiptar, inskenoi aksidentin për vjedhjen e drogës

Garda Civile në bashkëpunim me Policinë Vendore Spanje ka arrestuar dy persona të përfshirë në një aksident të ndodhur në qytetin e La Zubia,...

Kanalet e Myzeqesë “pushtohen” nga peshqit e ngordhur (Video)

Katastrofa mjedisore me peshq të ngordhur nëpër kanalet e Myzeqesë, vijon prej më shumë se një muaji. Banorët e zonës së Karavastasë fajësojnë fabrikat e...

Recent Comments