Sunday, May 16, 2021
Home Aktualitet Ikën moti i mirë me diell, fundjava sjell vranësira e reshje shiu

Ikën moti i mirë me diell, fundjava sjell vranësira e reshje shiu

Prej ditësh, vendi ka qenë nën ndikimin e kushteve të mira atmosferike, duke na dhuruar plot ditë të ngrohta me diell. Por duket se kjo fundjavë do të sjellë vransira dhe reshje shiu.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë do të nisë me mot të vranët e reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

Gjatë ditës gradualisht vranësirat do të përçahen duke i lënë vendin kthjellimeve, por reshjet e shiut do të mbeten prezente të herëpashershme me intensitet të ulët të karakterit lokal deri në orët e pasdites dhe më pas ndërpriten.

Në lartësinë mbi 800 metra ne veri-verilindje dhe në lartësinë mbi 1100 metra në juglindje priten reshje të dobëta bore.

Dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira këto më të përqendruara përgjatë relieveve malore. Në jug-juglindje vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu në orët e pasdites.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Aksidenti në qendër të Fierit, automjeti përplas nënën me dy fëmijët e saj. Drejtuesi largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit. Makina ka përplasur një grua bashkë...

Aksident ne qender te Fierit, automjeti godet një grua

Nje aksident me pasoje demtimin e nje gruaje ka ndodhur ne qender te Fierit. Sipas informacioneve gruaja ishte duke...

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, ja kur do zgjidhet kryetari i ri

Partia Demokratike do të shkojë në zgjedhje të brendshme më 13 qershor. Sipas informacioneve të para, Lulzim Basha do të rikandidojë për...

Sot finalja e Miss Universe, kush është 23-vjecarja që përfaqëson Shqipërinë!

Nata finale e Miss Universe 2020 do të mbahet sonte. Edicioni i 69-të i konkursit të bukurisë do të mbahet në Florida,...

Recent Comments