Monday, January 17, 2022
Home Foto Ina, dedikim special në ditën botërore të sindromës down (FOTO)

Ina, dedikim special në ditën botërore të sindromës down (FOTO)

alternatetext

21 Marsi është Dita Botërore e të gjithë fëmijëve dhe njerëzve që vuajnë sindromën Down. Synimi i kësaj dite është ndërgjegjësimi, informimi si dhe promovimi për personat që kanë këtë sindromë në mënyrë që të jetojnë me dinjitet dhe për të qenë aktivë e pjesëmarrës në komunitetin dhe shoqërinë ku jetojnë.

Ja se çfarë shkruan në faqen e saj në facebook fotografja e pasionuar fierake Ina Toska, vajza me aftësi speciale që flet me gjuhën e fotografisë. Ajo në këtë ditë ka publikuar edhe një set me foto të fëmijëve nga Fieri me sindromën down. 

”Kam nje dhurate e madhe me fotot per ju sepse e dua vertet keta engjejt te mi! Ina Photography do te jap me shume dashuri dhe une mbështetem në përkrahjen e madhe per ata me sindromën Down te gjithe ne Shqiperine dhe te gjithe bota sepse ne të gjithë jemi njësoj!! Te ecim krahe per krahe dhe te shohim me teper i jep ngjyra te tjera jetes! Ne te gjithe jemi te barabarte!! Femijet dhe individët me sindromën Down kontribuojnë në familjet e tyre, ne kopshteve, në shkollave, në ambienteve pune me koleget e tyre dhe në shoqëri. Kësaj dite është ndërgjegjësimi për sindromën Down, si dhe promovimi i të drejtave dhe i nevojave të individëve me sindromën Down për të jetuar një jetë të pavarur e për të jetuar një jetë te lumtur por eshte pjesëmarrës, gjithëpërfshirëse si anëtarë të shoqërisë në komunitetin dhe shoqërinë ku jetojnë…. Bashkohu edhe ti….”

Po ju sjellim setin me fotografi te fëmijëve nga Fieri me sindromën down të bëra nga Ina.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Isha i papjekur”, pas deklaratës së vjehrrit i kthehet nusja: 70 vjeç u poqe?! (Video)

Petriti ka sjellë në një seancë ndërmjetësimi nusen e djalit Albanën. Konflikti mes tyre ka lindur kur nusja i ka kërkuar që të largohet...

“O unë, ose ti aty! Ti ke shumë shpenzime se je i sëmurë”, nusja i drejtohet vjehrrit (Video)

Petriti ka sjellë në seancë ndërmjetësimi të birin në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në “E diela shqiptare”, por ai nuk ka pranuar. Në vend...

“Do ta kesh tradhtuar”, 35 vjeçarja tregon çfarë i tha polici kur denoncoi dhunën e ish-bashkëshortit (Video)

Kalvari i gjatë i vuajtjeve të Aurorës ka nisur qëkur ishte fëmijë 10 vjeçe. Në adoleshencë ajo pranoi që të martohej me një burrë...

“Turp që një parti e djathtë drejtohej nga një ish-komunist” – Agron Kapllanaj tregon çfarë i tha mjekja fierake për Berishën: Djemtë me flokë...

Kreu i Partisë Demokratike për Qarkun e Fierit, Agron Kapllanaj gjatë takimit të kryedemokratit Basha me simpatizantët e kësaj force politike në këtë qytet...

Recent Comments