Tuesday, September 28, 2021
Home Tradita ''Magjia e Festave'', të shtunën në Kafaraj zhvillohet ''Festa e Luleshtrydhes'' (Video)

”Magjia e Festave”, të shtunën në Kafaraj zhvillohet ”Festa e Luleshtrydhes” (Video)

alternatetext

Kafaraj diten e shtune do te festoje edicionin e rradhes te ”Festes se Luleshtrydhes”, e cila po shnderrohet tashme ne nje tradite. Aktiviteti do te organizohet nga Bashkia Fier, se bashku me fermeret e kesaj zone te njohur ne gjithe Shqiperine per kultivimin e luleshtrydhes.

E konsideruar si një prodhim lider i zonës , kultivimi i luleshtrydhes, që eksportohet në shumë vende të Ballkanit dhe Europës, përbën një histori suksesi për fermerët e kësaj zone.

Në qendër të këtij aktiviteti, që do të organizohet në 20 prill, është promovimi i kulturës, traditës, historisë, kulinarisë dhe mbi të gjitha produkteve bujqësore, me në qendër luleshtrydhen, produktin lider të zonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Një burrë mes të dyjave, gruas: Më hëngre 80 mln lekë, tani shkon me vëllain tim! Të dashurës: Je gjithçka për mua! (Video)

Sot në emisionin “Pa Gjurmë” u trajtua një histori dashurie mes një vajze 30-vjeçare nga Durrësi (Joana) dhe 50-vjeçarit Bilbil Xhafa nga...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...

Recent Comments