Sunday, November 28, 2021
Home Aktualitet Nismë bamirësie nga nxënësit e shkollës "Liri Gero", pako me ushqime për...

Nismë bamirësie nga nxënësit e shkollës “Liri Gero”, pako me ushqime për familjet në nevojë

alternatetext

Në kuadër të Ditës Botërore të Luftës kundër Urisë, nxënësit e shkollës “Liri Gero” Ne Fier u solidarizuan me nismën për të ndihmuar njerëzit në nevojë.

Nen moton “Bamiresia nuk te varferon”, nxenesit e kesaj shkolle me kursimet e tyre por edhe te ndihmuar nga prinderit, pergatiten disa pako me artikujt baze te ushqimit dhe te higjenes dhe i shperndane ato ne disa familje me nivel te ulet te ardhurash.

Nje ide e perkrahur edhe nga mesuesit e kesaj shkolle, pasi shkolla nuk eshte vetem vendi ku merren dije, po ku shperndahen edhe mesazhe te tilla humaniste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

Monumenti i Pavarësisë në parkun “Rinia” në Tiranë është dhunuar dhe dëmtuar nga persona të cilët i kanë vjedhur pllakat e metalit për t’i...

LAJM I FUNDIT/ E rëndë, humbin jetën burrë e grua, dyshohet se janë asfiksuar nga gazi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Kavajës. Një burrë e një grua janë asfiksuar nga gazi dhe...

Spanjë/ Po trafikonte marijuanë, arrestohet 27-vjeçar shqiptar, inskenoi aksidentin për vjedhjen e drogës

Garda Civile në bashkëpunim me Policinë Vendore Spanje ka arrestuar dy persona të përfshirë në një aksident të ndodhur në qytetin e La Zubia,...

Kanalet e Myzeqesë “pushtohen” nga peshqit e ngordhur (Video)

Katastrofa mjedisore me peshq të ngordhur nëpër kanalet e Myzeqesë, vijon prej më shumë se një muaji. Banorët e zonës së Karavastasë fajësojnë fabrikat e...

Recent Comments