HomeFotoNuk duan t’ia dinë për Covid-19, të rinjtë shqiptarë festë të “çmendur”...

Nuk duan t’ia dinë për Covid-19, të rinjtë shqiptarë festë të “çmendur” në bregdet (FOTO)

Published on

spot_img

Mbrëmjen e 3 qershorit ka nisur Festivali Unum, i pari në Evropë pas një viti në pandemi. Festivali i madh mbahet në Ranë të Hedhun në Shëngjin, në qytetin e Lezhës.

Unum do të zgjasë pesë ditë dhe do të jenë të ftuar 75 DJ me famë ndërkombëtare të muzikës elektronike. Nëntë nga DKJ do të performojnë gjatë natës së parë me 2 orë kohë për secilin, pa pushim.

Nga fotografitë e shkrepura nga LSA, shihet se si të rinjtë në Unum kanë harruar se jemi ende në kohë pandemie dhe se Covid-19 ende nuk është larguar plotësisht.

Ata shfaqen pa maska, të grumbulluar të gjithë së bashku, ku kërcejnë e këndojnë.

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...

More like this

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...