Wednesday, June 29, 2022

LATEST ARTICLES

Apolonia dhe Spinarica. Të dhëna të reja rreth vendodhjes së Spinaricës (Nga Ilirjan Gjika)

Duke theksuar faktin se dikur kishat ndërtoheshin në vende të banuara për ti shërbyer komunitetit, me të drejtë lind pyetja. Kjo kishë e ndërtuar...

Fier, ngacmoi punonjësen pronari plagos 27-vjeçarin

Një person është plagosur me mjete prerëse në një lokal në qytetin e Fierit.Në pranga të policisë ka rënë pronari I lokalit, Albert Myrtaj,...

Gjendet një person i pajetë buzë rrugës Lushnje-Fier

Trupi i pajetë, i seksit mashkull është gjetur në një kanal vaditës në fshatin Kolonjë, Lushnje. Viktima, e moshës rreth 65 vjeç, fillimisht mendohej se...

Përfundon konkursi i Fjalës Artsitike

Pas tre ditë konkurime masive u zhvillua sot në mbientet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve “Llambi Bego”, finalja e Konkursit të Fjalës Artistike. Një...

Tenderi i Bypass Fier e Vlorë, dyzet kompani vijojnë garën

Dyzet kompani kanë dorëzuar ofertat për pjesëmarrjen në tenderin e ndërtimit të segmenteve rrugore “Bypass Fier dhe Bypass Vlorë”. Ministria e Infrastrukturës informon se...

”Festa e Shqipes”, atmosferë festive në Libofshë (FOTO)

E kthyer tashmë në traditë, turi etnokulturor “Hajd dalim nga Myzeqeja” e ka shndëruar sot Libofshën në një skenë të madhe ku u shpalosën vlerat...

Kur “Odisesë” i mungon fati, për të qenë thjeshtë Roshi

Të thuash “Odise” ke thënë lashtësi, ashtu sikurse edhe Roshi, ende i ri në moshë por që emri i tij për tifozat shqiptar duket...

Fier, kontrolle te shumta policore

Naten e sotme ka pasur kontrolle te shumta nga policia e qytetit. Keto pamje vijne nga rruga Skenderbeu, "kryqezimi i Grecallise" ku forca te...

Kurjan, fillon ”Festa e Ullirit” (FOTO)

Ka filluar mengjesin e sotem ''Festa e Ullirit'' në kishën 700- vjeçare të Shën Kollit në Kurjan. Festa organizohet nën kujdesin e veçantë të kryetares...

Patos, punimet në rrugën ”Unaza” (FOTO)

Vazhdojnë punimet përgjatë gjithë segmentit të rrugës "Unaza" me sistemimin e kanalizimeve si dhe per rehabilitimin e fushës në krah të stadiumit e cila...

Most Popular

Aksidenti tragjik që i mori jetën nënës e djalit të saj, zbardhet shkaku. Policia bën fajtore viktimën

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Berat, ku nënë e bir humbën jetën në një aksident, policia jep versionin e saj përfundimtar. Pas këqyrjes...

Vidhnin karburant në fabrikën e qumështit ku punonin, dy të arrestuar

Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Agents” ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vjedhjen e një sasie të konsiderueshme...

Të jetosh me një gjarpër, efektivja e policisë: E kam anti-stres, më kënaq

Të kesh për kafshë shtëpiake, një gjarpër. Mund të duket diçka e pamundur por jo për Anisën. Ajo është police, në qytetin e Elbasanit....

Ndryshon sërish brenda 24 orëve çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Ja sa do të jetë çmimi i ri

Për të dytën ditë me radhë çmimi i naftës ka pësuar rënie. Në më pak se 24 orë nga vendimi i të martës, Bordi...

Recent Comments