Wednesday, June 29, 2022
Home Aktualitet Pak para samitit në Bruksel, Rama: Sa turp për Evropën çështja bullgare

Pak para samitit në Bruksel, Rama: Sa turp për Evropën çështja bullgare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në Twitter pak para nisjes së samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të BE në Bruksel, duke komentuar veto bullgare ndaj Maqedonisë së Veriut që bllokon dhe ecjen përpara të Shqipërisë në procesin e integrimit.

“Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare!”, shkruan Rama e teksa kujton situatën e shkaktuar nga pushtimi rus në Ukrainë, thotë se Bullgaria si vend anëtar i NATO-s mban peng dy vende të tjera të NATO-s.

E për këtë, 26 vendet e BE-së nuk mund të bëjnë dot asgjë.

Edi Rama në Twitter: Është një ditë e re në Evropë, por jo në Bullgari! Sa turp për Evropën kjo çështje bullgare! Në mes të një lufte shumë të nxehtë në oborrin e pasmë të Evropës, një vend i NATO-s mban peng dy vende të tjera të NATO-s nën mbikëqyrjen e 26 vendeve të BE-së që qëndrojnë të qetë në një shfaqje të frikshme impotence!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Aksidenti tragjik që i mori jetën nënës e djalit të saj, zbardhet shkaku. Policia bën fajtore viktimën

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Berat, ku nënë e bir humbën jetën në një aksident, policia jep versionin e saj përfundimtar. Pas këqyrjes...

Vidhnin karburant në fabrikën e qumështit ku punonin, dy të arrestuar

Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Agents” ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vjedhjen e një sasie të konsiderueshme...

Të jetosh me një gjarpër, efektivja e policisë: E kam anti-stres, më kënaq

Të kesh për kafshë shtëpiake, një gjarpër. Mund të duket diçka e pamundur por jo për Anisën. Ajo është police, në qytetin e Elbasanit....

Ndryshon sërish brenda 24 orëve çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Ja sa do të jetë çmimi i ri

Për të dytën ditë me radhë çmimi i naftës ka pësuar rënie. Në më pak se 24 orë nga vendimi i të martës, Bordi...

Recent Comments