HomeAktualitetPolicia e Fierit me "dorë të hekurt", bën namin me heqje patentash

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Published on

spot_img

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që janë burim aksidenti.

 

Në kuadër të tyre, janë pezulluar në total, 209 leje drejtimi, nga të cilat 200 për qarkullim me shpejtësi tej normave të lejuara dhe 9 për drejtim mjeti, nën efektin e alkoolit.

Gjatës javës që lamë pas, shërbimet e Policisë Rrugore kanë ndaluar gjithashtu, edhe 2 shtetas të shpallur në kërkim, njëri prej tyre u vu në pranga pasi aksidentoi me pasojë vdekjen, një shtetas dhe shtetasi tjetër u ndalua, pasi Gjykata e kishte dënuar me 2 muaj burgim, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Kontrollet vijojnë, me pajisje të teknologjisë bashkëkohore, në çdo aks të qarkut.

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...

“Me dashuri të madhe të më japë 10 milionë Lekë”, motra “dërgon” faturën e shpenzimeve të nënës

Sherrit midis dy motrave që kanë ardhur në “Shihemi në Gjyq” i shtohen shifrat...

More like this

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...