Monday, June 21, 2021
Home Uncategorized Rama i thurr elozhe gazetarit: U bë shpëtimtar në mënyrën më vlonjatçe

Rama i thurr elozhe gazetarit: U bë shpëtimtar në mënyrën më vlonjatçe

Teksa ka inspektuar punimet në Vlorë, Edi Rama ka takuar edhe gazetarin Enrik Mehmeti, i cili po raportonte live për g rabitjen e një argjendarie dhe ndihmoi qytetarët që mund të ishin v iktima të autorit të a rmatosur.

Rama tha se u bë shpëtimtar në mënyrë vlonjatçe dhe bëri të mundur ndalimin e keqbërësve.Ndër të tjera theksoi se është shembull pasi gazetarët nuk janë të detyruar të shpëtojnë njerëz.

Biseda me Enrikun

Rama: Jam në Vlorë me Enrikun, gazetari që u bë shpëtimtar në mënyrën më vlonjatçe. I doli përpara keqbërësve dhe jo vetëm që shpëtoi njerëzit nga e keqja, por mundësoi edhe ndalimin e tyre.

Enrik: Ishte momentale, diçka që nëse do ndodhte prap, do e bëja prap.

Rama: Po momentet janë ato që e përcaktojnë njeriun. Në momente kritike duken karakteret, kështu që shumë respekt, falenderime dhe mirënjohje për shembullin e jashtëzakonshëm dhe punë të mbarë si gazetar dhe një shembull për të gjithë gazetarët që nuk janë të detyruar të shpëtojnë njerëz nga keqbërja por bëjnë çmos që gazetaria të jetë mirëbërëse dhe jo keqbërëse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Nesër, solstici veror, kur ndodh dhe si ndikon në jetën e njeriut në Tokë

21 qershori është dita më e gjatë e vitit, e cila shënon edhe fillimin e stinës së verës në hemisferën veriore. Ky...

E rëndë / Bie nga fiku, ndërron jetë 17 vjeçarja

Një vajzë 17-vjeçe ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Lushnje pasi aksidentalisht ka rënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Degradon situata, vëllezërit heqin rripat e pantallonave (Video)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë...

Debat me tone të ashpra: Eduardi e quan vëllain monstër, nuk do ta shohë me sy…

Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë të ftuar Eduardi dhe Gramozi, dy vëllezër të...

Recent Comments