Monday, September 27, 2021
Home Aktualitet Shuhet pas shumë orësh zjarri në kodrat e Mallakastrës, digjen bimë...

Shuhet pas shumë orësh zjarri në kodrat e Mallakastrës, digjen bimë frutore dhe ullinj

alternatetext

Pas një punë disa orë më radhë për fikjen e zjarrin , tashmë vatrat e zjarrit janë vënë nën kontroll në Mallakastër.

Ne saje te punes se zjarrefikesve te Mallakastres , te cilet ne kushte te veshtira edhe te terenit prej dites se djeshme deri ne kete ore duke bashkepunuar edhe me strukturat e tjera te Bashkise Mallakaster pasi kane vijuar prej shume oresh betejen me flaket kane bere qe zjarri te merret nen kontroll edhe pse jane shkrumbuar totalisht bime frutore e ullinj.

Në fshatrat Cerrilë, Selitë dhe Gadurovë tashmë vatrat janë shuar e ndërsa dëmet përllogariten të jenë të shumta në pyje dhe ullishte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...

Gjeti prindërit e pajetë në banesë, gazetarja për Leonard Rrasën: Portreti i varfërisë që s’vesh një palë këpucë të reja

Deri tani, jeta e Leonard Rrasës, 21 vjeç nuk ka asgjë të ngjashme me magjinë e perëndimit të diellit në Divjakë. Ai...

Recent Comments