Thursday, August 5, 2021
Home Kuriozitete Të faktuara, 6 sjelljet femërore për të cilat meshkujt “mbarojnë”

Të faktuara, 6 sjelljet femërore për të cilat meshkujt “mbarojnë”

Gratë janë dhurata më e mahnitshme që burrat mund të kenë. Ato kujdesen për burrat, i duan ata, megjithatë ato i bezdisin më shumë burrat. Prandaj, shumë zakone të grave mund të prekin një nerv te burrat.

Për shembull, ju e telefononi vazhdimisht, veproni si një fëmijë ndërsa bëni diçka, bëni selfie, kaloni shumë kohë në pazar, etj.

Megjithatë, ekzistojnë disa zakone të grave që burrat i adhurojnë. Revista Psikologjia i rendit si më poshtë:

Koka e saj në gjoksin e tij – Meshkujt thjesht e duan kur një grua vë kokën në gjoksin e tyre. Në ato momente, ata ndihen sikur i japin të dashurës së tyre një ndjenjë sigurie.

Ajo luan me flokët e tij ndërsa ai nget makinën – Kjo jo vetëm për shkak të kënaqësisë fizike nga ledhatimi i kokës së tij, por burrat e përjetojnë përkëdheljen si një shprehje të dashurisë dhe nevojës për kontakt nga partneri.

Ajo e lavdëron atë në Facebook – Burrat nuk mund të ngopen me vlerësimin në publik.

Ajo e dëgjon me kujdes – Kjo e bën atë të ndihet i dashur.

I dërgon mesazhe dhe e telefonon kur është me miqtë – Djemtë e duan kur gratë tregojnë se mendojnë për ta edhe pse janë të zëna me diçka tjetër.

Afeksioni në publik – Zemra e një burri rreh më shpejt kur i mbani dorën ose kur i rregulloni flokët ndërsa prisni në radhë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

E rëndë! Ra nga një pallat, humb jetën 35-vjeçarja

Një 35-vjeçare mësohet se ka humbur jetën ditën e sotme në mënyre tragjike në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë...

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen “15 Tetori” ne Fier, prane shkolles “Mark Dashi” (Foto)

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen "15 Tetori" ne Fier, prane shkolles "Mark Dashi" Apartamenti ka 72m2 dhe ndodhet ne katin e 5. Orientimi eshte Jug-veri. Zona...

Ambasada e SHBA reagon pas deklaratave të Sali Berishës

Ambasada e SHBA në Shqipëri ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim dhe padisë në gjykatën...

Brenda javës Ballkani goditet nga stuhia e frikshme, preket edhe Shqipëria

Severe Weather, agjencia ndërkombëtare meteorologjike ka parashikuar ndryshim të fortë të motit në rajon duke paralajmëruar erëra të forta, shira të rrëmbyeshëm,...

Recent Comments