Monday, September 27, 2021
Home Ekonomi Të famshmit fitojnë miliona nga Instagrami, lista kryesohet nga Cristiano Ronaldo

Të famshmit fitojnë miliona nga Instagrami, lista kryesohet nga Cristiano Ronaldo

alternatetext

Kur Cristiano Ronaldo hoqi dy shishe Coca -Cola nga tavolina gjatë një konference për shtyp, duke inkurajuar njerëzit në njëfarë mënyrë të pinë më shumë ujë, kompania e pijes u tha se humbi 4 miliardë dollarë.

Kështu, futbollisti portugez demonstroi në mënyrë përsosur fuqinë masive që ai dhe të famshëm si ai kanë mbi opinionin publik.

Ronaldo sigurisht që e di peshën e ndikimit të tij tek njerëzit e thjeshtë dhe në të vërtetë fiton nga influenca në shumë mënyra, duke përfshirë postimet e sponsorizuara për mbi 300 milion ndjekësit e tij në Instagram.

Sipas analizës nga platforma e marketingut të mediave sociale Hopper HQ, Ronaldo fiton më shumë nga çdo ndikues tjetër në Instagram për postin e sponsorizuar. Bëhet fjalë për një mesatare prej 1.6 milion dollarë çdo herë.

Sipas të dhënave të publikuara, shumë të famshëm në botë kanë ndikim të jashtëzakonshëm tek ndjekësit dhe në këtë mënyrë gjenerojnë të ardhura të mëdha nga ky rrjet social.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Një burrë mes të dyjave, gruas: Më hëngre 80 mln lekë, tani shkon me vëllain tim! Të dashurës: Je gjithçka për mua! (Video)

Sot në emisionin “Pa Gjurmë” u trajtua një histori dashurie mes një vajze 30-vjeçare nga Durrësi (Joana) dhe 50-vjeçarit Bilbil Xhafa nga...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...

Recent Comments