Monday, June 21, 2021
Home Uncategorized Video skandali/ U filmua duke bërë pazare për vota, policia nis hetimet...

Video skandali/ U filmua duke bërë pazare për vota, policia nis hetimet për kandidatin e LSI

Policia e shtetit nis hetimet pas video skandalit të publikuar në emisionin “Breaking” në Top News ku kandidati për deputet i LSI-së në Tiranë bën pazare për shitblerjen e votave.

Lajmi konfirmohet me burime nga Top News, ku kandidati i LSI-së për qarkun e Tiranës, Etjon Joka.

Më herët në videot e publikuara kandidati i kësaj force politike përmend emrin e kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi dhe bënte pazare për votën, duke i ofruar para në dorë dhe premtuar vende pune, nëse LSI dhe PD të marrin pushtetin.

Kandidati Joka u filmua duke blerë vota në njësinë numër 1 të Tiranës dhe personalisht jepte dollarrë dhe para për krijuar votues të sigurt më 25 prill.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Nesër, solstici veror, kur ndodh dhe si ndikon në jetën e njeriut në Tokë

21 qershori është dita më e gjatë e vitit, e cila shënon edhe fillimin e stinës së verës në hemisferën veriore. Ky...

E rëndë / Bie nga fiku, ndërron jetë 17 vjeçarja

Një vajzë 17-vjeçe ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Lushnje pasi aksidentalisht ka rënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Degradon situata, vëllezërit heqin rripat e pantallonave (Video)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë...

Debat me tone të ashpra: Eduardi e quan vëllain monstër, nuk do ta shohë me sy…

Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë të ftuar Eduardi dhe Gramozi, dy vëllezër të...

Recent Comments