Saturday, October 23, 2021
Home Aktualitet Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

alternatetext

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë më parë në qytetin e Beckenham.

Sipas mediave britanike, ai punonte në një restorant dhe shpërndante ushqimet me makinë. Aktualisht 36-vjeçari Koçi Selamaj po merret në pyetje lidhur me ngjarjen.

Efektivët e policisë aktualisht ndodhen në apartamentin e tij ku po kontrollojnë nëse gjejnë ndonjë gjurmë që e implikon shqiptarin në vrasje.

Gjithashtu hetuesit kanë marrë në pyetje fqinjët e 36-vjeçarit të cilët janë shprehur se ai ishte një njeri i qetë dhe i punës.

“Ai është shqiptar. Nuk e kam parë për një muaj, vinte shpesh në dyqanin tonë për të blerë produkte. Ishte një person i padëmshëm, gjithmonë e mbante kokën ulur kur ecte” ka thënë një prej fqinjëve.

36-vjeçari është i arrestuari i tretë lidhur me vrasjen e mësueses. Dy personat e tjerë janë duke u hetuar në gjendje të lirë.

Sabina Nessa është gjetur e vdekur në prakun Crator, vetëm pak metra larg shtëpisë së saj më datë 17 shtator. Nga këqyrja e kamerave të sigurisë rreth zonës, ajo është parë teksa ka dalë nga shtëpia në orën 08:30.

Trupi i mësueses u gjet e mbuluar me gjethe dhe ka qenë një qen policie që e ka gjetur. Autoritetet po punojnë për të identifikuar autorin dhe nëse ai ka lidhje me Sabinën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

I kërkuan të vendosë maskën, milioneri kinez zemërohet dhe tërheq të gjitha paratë nga banka

Një milioner urdhëroi stafin e bankës të tërhiqte të gjitha kursimet e tij të jetës pasi një roje sigurie iu kërkua të...

Rama pyet ndjekesit ne facebook, e gjeni dot ku eshte ky qytet?

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale disa foto të një qyteti të Shqipërisë, për të cilin ka pyetur qytetarët që...

Nuk ka paqe për Kretën, regjistrohen tre tërmete në 8 minuta

Kreta nuk po gjen qetësi nga tërmetet, teksa tre lëkundje të njëpasnjëshme kanë tronditur vendin mbrëmjen e sotme në vetëm 8 minuta.

Demokrati ‘kthen’ shishen e rakisë në sy të Berishës: Ne i rrëzonim poturet Ramës, Basha ia ngrinte

Sali Berisha u ndal në Berat për foltoren e radhës me demokratët, ku nga salla kishte edhe shumë persona që sulmonin kryetarin...

Recent Comments