Monday, June 21, 2021
Home Uncategorized Yuri Kim e ashpër me Metën: Ndal kërcënimet me sfurqe, do mbash...

Yuri Kim e ashpër me Metën: Ndal kërcënimet me sfurqe, do mbash përgjegjësi

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar me një mesazh të fortë pas deklaratave të Presidentit Meta pak ditë më parë, kur i bënte thirrje qytetarëve të merrnin sfurqe e sëpata për të mbrojtur votën të dielën.

“Është e papranueshme për këdo që të kërcënojë se qytetarët do të marrin “sfurqet” më 25 Prill ose nëse nuk u pëlqen rezultati i zgjedhjeve. Këto kërcënime meritojnë dënim. Ata që nxisin d hunë do të mbajnë përgjegjësi për rezultatet e fjalëve dhe veprimeve të tyre. Ndal”, shkruan kryediplomatja amerikane Yuri Kim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Nesër, solstici veror, kur ndodh dhe si ndikon në jetën e njeriut në Tokë

21 qershori është dita më e gjatë e vitit, e cila shënon edhe fillimin e stinës së verës në hemisferën veriore. Ky...

E rëndë / Bie nga fiku, ndërron jetë 17 vjeçarja

Një vajzë 17-vjeçe ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Lushnje pasi aksidentalisht ka rënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Degradon situata, vëllezërit heqin rripat e pantallonave (Video)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë...

Debat me tone të ashpra: Eduardi e quan vëllain monstër, nuk do ta shohë me sy…

Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë të ftuar Eduardi dhe Gramozi, dy vëllezër të...

Recent Comments