HomeShëndet

Shëndet

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

Njihuni me 5 dobitë e qershive. Ndihmojnë për trajtimin e artritit dhe ulin rrezikun e…

Një filxhan qershi përmban 90 kalori me një furnizim të bollshëm të fibrave, proteinave...

Antibiotikët natyralë që shkatërrojnë infeksionet pa efekte anësore

Medikamentet farmaceutike mund të shërojnë një sëmundje por edhe të nxisin dhjetëra reagime inflamatore...

Përse duhet të themi ‘Shëndet’ pas teshtimës?

Çdo teshtimë, e heshtur apo zhurmuese, përmbyllet me fjalën “shëndet” dhe më ndiqet nga...

Efektet Pozitive Dhe Negative Të Gjalpit Për Organizmin

Gjalpi është një nga përbërësit bazë në fushën e gatimit. Ky përbërës i gjithanshëm...

Dhimbjes e nofullës në mëngjes – Çfarë tregon për shëndetin tuaj

Ndonjëherë ndodh të përjetoni dhimbje të nofullës nga fjetja në një pozicion të keq,...

Klinika e Fiziterapisë “Roxhens Tomorri” kontribut ne mirëqenien fizike të sportistëve fierakë dhe jo vetëm

Qendra e fizioterapise “Roxhens Tomorri” ofron nje game te gjere tjajtimesh te idealizuara per...

Dietologia: Jo dietë, agjëroni, ja si vriten qelizat kancerogjene në trupin tonë (Video)

Nutricionistja e njohur shqiptare, që gjithashtu është prezantuese emisionesh televizive me përmbajtje mbi nutricionin,...

A mund të na fillojë alergjia në moshë të rritur?

Alergjitë ndodhin kur trupi juaj zbulon një lloj lënde të huaj, si për shembull...

Cilat janë përfitimet dhe rreziqet nga konsumi i djathit

Kur bëhet fjalë për djathin, njerëzit shpesh thonë se e pëlqejnë aq shumë sa...

Pagjumësia dhe reumatizma, vështirësitë dhe zgjidhjet natyrale

Reumatizma shoqërohet me dhimbje të vazhdueshme e të forta të cilat shpesh pengojnë dhe...

Hurmat e Arabise, vlerat e tyre dhe ja ku mund ti gjeni ne Fier

Hurmat Arabe njihen per vlerat ushqimore te larta dhe si ushqim tradicional ne vendet...

7 arsyet pse zgjoheni me hundë të bllokuara edhe kur nuk jeni të sëmurë

Hundët e bllokuara janë shumë të bezdisshme sidomos në mëngjes kur sapo jeni zgjuar...

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...