Thursday, August 5, 2021
Home Sport

Sport

Mihana: Jam i bindur se drejtuesit e klubit do të vendosin më të mirën për mua

Në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport”, talenti i Apolonise Redon Mihana u shpreh se për momentin...

“Nuk dua të luaj në Kategorinë e Parë”, Mario Gjata: Ja ekipi që preferoj për tu transferuar

Redon Mihana dhe Mario Gjata janë dy objektiva të Partizanit për të përforcuar repartin e sulmit. Mihana luan në të dy krahët...

Keqardhje, Briken Calja humb për vetëm 1 kg medaljen e bronztë!

Briken Calja e humb për vetëm një kg medaljen e bronztë në “Tokio 2020”. Peshëngritësi nga Shtërmeni iu afrua ëndrrës për t’i...

U eliminua nga gara, trajneri e befason duke i propozuar “LIVE”. Shikoni reagimin e sportistes (Video)

Zhgënjimi i humbjes nga gara që e largoi nga medalja në Lojërat Olimpike Tokio 2020, i është larguar menjëherë nga fytyra atletes...

Apolonia bën lëvizjen e bujshme, ish-mesfushori Juventusit dhe Napolit do të jetë trajneri i ri

Apolonia arrin akordin me trajnerin e ri. Ashtu siç e pati paralajmëruar “Panorama Sport”, edhe pasardhësi i Fabricio Kamaratës në pankinën fierake...

Nuk do ta besoni sa është vlera e një medalje ari në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike janë një kompeticion madhor ku sportistët luftojnë për prestigj pasi mbajnë veshur simbolet e kombëtareve të tyre.   Por të gjithë jemi kurioz të...

Momente krenarie për të gjithë shqiptarët, Distria Krasniqi triumfon në finale dhe fiton medaljen e artë

Historike për Kosovën në Lojërat Olimpike të “TOKIO 2020”. Xhudistja Distria Krasniqi, ka arritur të triumfojë në finale ndaj japonezes Funa Tonaki duke fituar...

Vazhdojne punimet ne Pallatin e ri te Sportit në Fier (Foto)

Me ne fund, pas shume vite pritjeje, edhe Fieri do te kete nje pallat sporti.

Arrihet marrëveshja, Romeo Harizaj zyrtarisht pjese e ekipit kryeqytetas

Pas 5 vitesh me Apolonine dhe 79 ndeshjesh zyrtare, nder te cilat 34 ne sezonin e fundit,...

“Hysaj krimb, Lazio është fashiste”/ Tifozët e Lacios ndahen në dy grupe për futbollistin shqiptar

Pas atij skandali të ndodhur mbrëmjen e djeshme ndaj Hysajt ku ultrasit e Lacios kishin shkruar një banderolë “Hysaj je krimb, Lacio...

Mesfushori i Apolonisë rrëfen objektivat, Smaçi: Rruga e vetme, kthimi i shpejtë në Superiore – Nga Bujar Rama

Erisildo Smaçi ka festuar 23-vjetorin e lindjes vetëm dy ditë më parë. Mesfushori lezhjan i Apolonisë do të luajë edicionin e tretë...

“Mbrëmje magjike shqiptare” në Conferencë League/ Partizani, Laçi dhe Vllaznia “fluturojnë” në turin e dytë

Ka qenë një mbremje magjike për ekipet shqiptare që marrin pjesë në Conferencë League, pasi Partizani, Laçi dhe Vllaznia kanë arritur të...

Most Read

Shuhet pas shumë orësh zjarri në kodrat e Mallakastrës, digjen bimë frutore dhe ullinj

Pas një punë disa orë më radhë për fikjen e zjarrin , tashmë vatrat e zjarrit janë vënë nën kontroll në Mallakastër.

Efekti Delta, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

Vendi ynë ka shënuar sërish një rritje të konsiderueshme të të infektuarve me koronavirus. Në bilancin e 24 orëve...

E rëndë! Ra nga një pallat, humb jetën 35-vjeçarja

Një 35-vjeçare mësohet se ka humbur jetën ditën e sotme në mënyre tragjike në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë...

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen “15 Tetori” ne Fier, prane shkolles “Mark Dashi” (Foto)

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen "15 Tetori" ne Fier, prane shkolles "Mark Dashi" Apartamenti ka 72m2 dhe ndodhet ne katin e 5. Orientimi eshte Jug-veri. Zona...