Sunday, November 28, 2021
alternatetext
Home Kulturë

Kulturë

Ekspozitë me rastin e 90-vjetorit të lindjes së shkrimtarit erudit, Dritëro Agolli

Sot në bibliotekën publike "Dritëro Agolli" u çel ekspozita me titull "Rrugëtim me Dritëroin 1931-2017", në nderim...

Parodistët e Vlorës, rrëfejnë historinë si u krijua grupi dhe tregojnë ‘çelësin’ që i mbajti gjithmonë të bashkuar (Video)

‘Parodistët e Vlorës’ mbeten grupi më i famshëm i humorit në Shqipëri. Ata kanë gëzuar plot zemra me humorin e tyre përgjatë...

Lindita Theodhori tregon marrëdhënien e veçantë me Parashqevi Simakun (Video)

Këngëtarja Lindita Theodhori, “Mjeshtre e madhe e skenës” dhe “Artiste e Merituar”, tregoi në emisionin “Rudina”, në Tv Klan, për marrëdhënien...

FIER/ Zhvillohet edicioni i 12-të i konkursit të fotografisë “Fokus Award”. Fitues fotografi iranian

Fotografi iranian, Majid Hojati, është shpallur fitues i edicionit të 12-të të konkursit ndërkombëtar të fotografisë "Fokus", që u zhvillua në qytetin...

Libraria “Adrion Ltd” i dhuron Bibliotekes se Fierit 500 tituj te rinj librash ne gjuhe te huaj

26 Shtatori që prej vitit 2001 është caktuar nga BE si Dita Evropiane e Gjuhëve. Këtë vit kjo datë e rëndësishme feston...

Mision studimor-shkencor në Bylis / Ministrja e Kulturës: Rast i shkëlqyer për ta vënë në dukje pasurinë kombëtare

Në qytetin antik të Bylisit, ka nisur misioni studimor-shkencor “Korpusi i mozaikëve”. Lajmi u bë i ditur nga ministrja...

Ermal Meta “ndez” stadiumin “Air Albania”, qytetarët kërcejnë nën tingujt e muzikës (Foto)

Këngëtari i njohur Ermal Meta ka mbajtur një koncert në “Air Albania”, i pari që zhvillohet në këtë stadium.

“Ja mikja e zemrës që do më shoqërojë në koncert!”- Ermal Meta shkruan librin e jetës para mbërritjes në Shqipëri: Jam fejuar dhe …

Ermal Meta ka shpallur fejesën para se të vijë në Shqipëri, ku pritet të mbajë një koncert për publikun shqiptar më 17...

Rrëfehet Ermal Meta / Nga koncerti, libri që po shkruan, vaksina dhe te surpriza për publikun shqiptar. Ja pse nuk do të ndalojë në...

Këngëtari Ermal Meta ka dhënë një intervistë ekskluzive për “News24” lidhur me koncertin e planifikuar më 17 shtator në stadiumin “Air Albania”.

Ermal Meta, koncert në ‘Air Albania’. Ja ku mund t’i rezervoni biletat falas

Data 17 shtator është afër. Ermal Meta do të mbajë një koncert në stadiumin “Air Albania” në Tiranë dhe për këtë, të...

Timo Flloko: U kërkoj falje për filmat ku kemi promovuar krimet e komunizmit

Periudha komuniste në Shqipëri, la pas shumë p lagë për popullin shqiptar. Në kohën kur akoma nuk është kërkuar falje për k...

Ermal Meta, koncert në stadiumin “Air Albania” në Tiranë

Këngëtari me origjinë shqiptare Ermal Meta do të mbajë më 17 shtator një koncert në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.

Most Read

Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

Monumenti i Pavarësisë në parkun “Rinia” në Tiranë është dhunuar dhe dëmtuar nga persona të cilët i kanë vjedhur pllakat e metalit për t’i...

LAJM I FUNDIT/ E rëndë, humbin jetën burrë e grua, dyshohet se janë asfiksuar nga gazi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Kavajës. Një burrë e një grua janë asfiksuar nga gazi dhe...

Spanjë/ Po trafikonte marijuanë, arrestohet 27-vjeçar shqiptar, inskenoi aksidentin për vjedhjen e drogës

Garda Civile në bashkëpunim me Policinë Vendore Spanje ka arrestuar dy persona të përfshirë në një aksident të ndodhur në qytetin e La Zubia,...

Kanalet e Myzeqesë “pushtohen” nga peshqit e ngordhur (Video)

Katastrofa mjedisore me peshq të ngordhur nëpër kanalet e Myzeqesë, vijon prej më shumë se një muaji. Banorët e zonës së Karavastasë fajësojnë fabrikat e...