admin

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...

Fier, vatër e re zjarri, flakët ‘përpijnë’ ullishtet dhe rrezikojnë banesat (Video)

Një zjarr masiv ka përfshirë një zonë kodrinore të mbjellë me ullishte në vendin...

Lajme të mira nga Ukraina, pas nënshkrimit të marrëveshjes nga Rusia rifillon eksporti i grurit

Ukraina konfirmoi sot se ka filluar puna në tre portet e vendit, që kanë...

3 shqiptarët bien pre e grabitjes në Mykonos, u vidhen sende me vlerë mbi 45 mijë euro

Duket se luksi i tepërt në të cilin po kalonin pushimet e tyre 3...

Marrëveshja për pensionet me Italinë, ministrja Ibrahimaj zbardh detajet

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj e ka quajtur fitore për shqiptarët arritje...

Fier/ Nga dhuna në familje te zjarrëvënia e qëllimshme, pesë persona vihen në pranga

Pesë persona janë vënë në pranga nga policia në Fier, pasi akuzohen për vepra...

Ermal Meta në gjendje jo të mirë shëndetësore, publikon fotot: Më ënjten pjesë të kokës dhe fytyrës

Ermal Meta përmes rrjeteve sociale ka dhënë një lajm të keq për fansat e...

Përse njerëzit merren me thashetheme? Ka një shpjegim shkencor për këtë!

Njerëzit shpenzojnë mesatarisht 52 minuta në ditë duke bërë thashetheme. Këtë e thotë një...

“Lepuri më takon mua”, tha avokati… “Ti e zure në pronën time”, u përgjigj pronari i kopështit

Një avokat ishte shumë i dhënë pas peshkimit dhe gjuetisë në përgjithësi. Ishte një e...

Lajm i MIRË për shqiptarët në Itali, nis puna për njohjen e sistemit të pensioneve dhe sigurimeve

Ka nisur punën komisioni i përbashkët Shqipëri-Itali për njohjen e sistemit të pensioneve, sigurimeve...

Në kërkim nga Interpoli për terrorizëm/ Arrestohet shqiptari në Spanjë, çfarë i gjeti policia

Një shtetas shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë sot në prangat e...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...