HomeGatime

Gatime

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

10 Sekretet E Kuzhinës Që Do Të Përmirësojnë Shijen e Recetave Tuaja

Përgatitja e ushqimit në shtëpi është diçka e shëndetshme, por jo gjithmonë njohuritë janë...

Djathi i mykur – Llojet dhe faktet interesante të produktit të veçantë

Prania e mykut në ushqime është padyshim shkak për shqetësim. Myku mund të shkaktojë...

Byreku i Pranverës – Tradita e vjetër e Nevruzit

Festa e Sulltan Novruzit përveç simbolikës së saj fetare mjaft të veçantë ka dhe...

Sallata e famshme e Jennifer Aniston në serialin “Friends” po bëhet virale në rrjet/ Ja receta sekrete

Aktorja e njohur, Jennifer Aniston vendosi të ushqehet më të vërtetë shëndetshëm në rolin...

Receta e kadaifit me krem djathi, arra dhe fistikë

Nëse po kërkoni një recetë të re ëmbëlsire, kadaifi me krem djathi është pikërisht...

Veçantia e akullores së skuqur – Receta e thjeshtë dhe e lehtë

Akullorja e skuqur është një nga ëmbëlsirat më të famshme dhe më të njohura...

Si të përgatisni panetonen klasike të festave në shtëpi

Panetonja është një nga ëmbëlsirat më të fashme të Italisë. Ëmblësira e ka origjinën nga...

Receta unike e bakllavasë me çokollatë

Bakllavaja është një ëmbëlsirë shumë e njohur dhe ka mënyra të ndryshme për ta...

Njihuni me 14 llojet e bakllavasë që përgatiten në të gjithë botën

Bakllavaja është ndoshta ëmbëlsira më e ëmbël në botë dhe një ndër më të...

A e dini pse britanikët e shoqërojnë çajin me qumësht?

Kur moti bëhet më i freskët, shumica e njerëzve u drejtohen pijeve të nxehta...

Receta fanastike e kasatës me fiq të karamelizuar

Ata që i duan fiqtë nuk mund të mos e provojnë këtë kasatë të...

Sorbeto me Kastravec – Ëmbëlsira ju Duhet për Ditët e Nxehta të Verës

Ëmbëlsirat dhe vera duket sikur janë pjesë e njëra tjetrës. Kur shkoni me pushime me...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...