HomeGatime

Gatime

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

10 Sekretet E Kuzhinës Që Do Të Përmirësojnë Shijen e Recetave Tuaja

Përgatitja e ushqimit në shtëpi është diçka e shëndetshme, por jo gjithmonë njohuritë janë...

Djathi i mykur – Llojet dhe faktet interesante të produktit të veçantë

Prania e mykut në ushqime është padyshim shkak për shqetësim. Myku mund të shkaktojë...

Byreku i Pranverës – Tradita e vjetër e Nevruzit

Festa e Sulltan Novruzit përveç simbolikës së saj fetare mjaft të veçantë ka dhe...

Sallata e famshme e Jennifer Aniston në serialin “Friends” po bëhet virale në rrjet/ Ja receta sekrete

Aktorja e njohur, Jennifer Aniston vendosi të ushqehet më të vërtetë shëndetshëm në rolin...

Receta e kadaifit me krem djathi, arra dhe fistikë

Nëse po kërkoni një recetë të re ëmbëlsire, kadaifi me krem djathi është pikërisht...

Veçantia e akullores së skuqur – Receta e thjeshtë dhe e lehtë

Akullorja e skuqur është një nga ëmbëlsirat më të famshme dhe më të njohura...

Si të përgatisni panetonen klasike të festave në shtëpi

Panetonja është një nga ëmbëlsirat më të fashme të Italisë. Ëmblësira e ka origjinën nga...

Receta unike e bakllavasë me çokollatë

Bakllavaja është një ëmbëlsirë shumë e njohur dhe ka mënyra të ndryshme për ta...

Njihuni me 14 llojet e bakllavasë që përgatiten në të gjithë botën

Bakllavaja është ndoshta ëmbëlsira më e ëmbël në botë dhe një ndër më të...

A e dini pse britanikët e shoqërojnë çajin me qumësht?

Kur moti bëhet më i freskët, shumica e njerëzve u drejtohen pijeve të nxehta...

Receta fanastike e kasatës me fiq të karamelizuar

Ata që i duan fiqtë nuk mund të mos e provojnë këtë kasatë të...

Sorbeto me Kastravec – Ëmbëlsira ju Duhet për Ditët e Nxehta të Verës

Ëmbëlsirat dhe vera duket sikur janë pjesë e njëra tjetrës. Kur shkoni me pushime me...

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...