HomePersonazh

Personazh

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

Sot, 67 vjetori i aktores se njohur fierake Jetmira Dusha

Jetmira Dusha, Aktore e teatrit dhe kinematografise shqiptare. U lind në Fier më 4 prill...

Sot, 111 vjetori i lindjes së Jakov Milaj, intelektualit shumë dimensional fierak – Nga Ilirjan Gjika

Ajo që e bëri të famshëm Jakov Milajn si intelektual, është padyshim libri i...

Fieri në jetën e Teodor Laços – Nga Ilirjan Gjika

I njohur gjerësisht në opinionin publik dhe kujtesën kolektive si shkrimtar, dramaturg, skenarist, politikan...

Sot, 6 vite nga ndarja nga jeta e aktorit te njohur fierak Aleksander Pogaçe

Aleksander Pogaçe (1943-2016)! Aktor dramatik i teatrit dhe Kinematografise Shqiptare I lindur ne Fier me...

Kujtojmë sot në 74 vjetorin e lindjes aktorin e njohur fierak Muhamet Sherri

U lind me 12 Mars të vitit 1948 në qytetin e Fierit. me origjine...

Kujtojmë sot në 91 përvjetorin e lindjes, aktorin e shquar të teatrit “Bylis”, Fuat Boçi

Fuat Boçi lindi me 6 mars 1931, ne Voshtine (Pogoniani) te Greqise. Me 1938,...

Sot, 89 vjetori i mbretëreshës së atletikës shqiptare, fierakes Sofie Meço

Nga Nuri Plaku - Atletika është “legjenda” e vërtetë e njerëzimit, ku hyjnë e...

Sot, 73 vjetori i aktorit të mirënjohur fierak Arqile Lipe

Lindi ne Fier me 17 shkurt 1949. Spikati qysh ne Levizjen Amatore te qytetit...

Sot, 4 vite pa aktoren e madhe Hajrie Rondo

Skenës shqiptare prej 4 vitesh i mungon nje yll, nga ata qe kane per...

Stilistja shqiptare triumfon në Londër, fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton

Nensi Dojaka është fituesja e edicionit të këtij viti për çmimin LVMH për Dizajnerët...

“Si më akuzoi shoku i fëmijërisë se i kisha ngacmuar gruan”-Aktori Bujar Asqeriu zbulon detaje nga jeta personale

Një rol filmi apo teatri mund të të ngrejë si hero në sytë e...

Armina Mevlani thyen heshtjen: Si kanë qenë 9 vitet e mia me të fejuarin Shkëlzen Berisha

Blogerja e njohur Armina Mevlani, pas një periudhe qetësie, ka vendosur të thyejë heshtjen...

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...