HomeKuriozitete

Kuriozitete

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

Pse 1 Prilli është “Dita e Gënjeshtrave” dhe ç’duhet të dini për të

Nuk e dimë nëse ju kanë gënjyer apo keni gënjyer sot, por e dini...

Ritmi Zero/ Eksperimenti i tmerrshëm që vërtetoi anën e errët të njerëzimit

Marina Abramoviç është një artiste e performancës, e lindur në kryeqytetin serb Beograd në...

Historia e fotografisë së legjionarit francez dhe gomarit mbi shpinën e tij

Një ushtar i Legjionit të Huaj Francez solli një kërriç gomari në bazën e...

Të bësh thashetheme ndihmon për të pasur një shoqëri të mirë dhe ja pse

Thashethemet janë diçka që ne e lidhim me njerëz ziliqarë që janë xhelozë ndaj...

E keni parë ndonjëherë këtë kafshë, si e ka emrin?

Shqarthi ( Martes foina ), i njohur gjithashtu si, kunadhja e zakonshme apo gushabardhi...

Nuk kishte nuhatje që nga fëmijëria, 25-vjeçares i rikthehet pas kalimit të Covid

Nancy Simpson i kishte humbur nuhatja që kur ishte fëmijë, për arsye që ende...

Binte shi, rrobat iu lagën por flokët jo. Si ka mundësi të ndodhë kjo?

Një burrë ishte jashtë kur filloi të binte shi. Ai nuk kishte ombrellë dhe...

Testi i vëzhgimit/ Dëshironi të anëtarësoheni në CIA? Gjeni dallimet në këto foto

Agjencia Qendrore e Inteligjencës Amerikane (CIA) postoi dy fotografi në llogarinë e saj në...

Ndodh për herë të parë në botë, transplantohet zemra e derrit në trupin e njeriut

Kirurgët amerikanë kanë transplantuar me sukses zemrën e një derri të modifikuar gjenetikisht në...

Lopë me syze virtuale, që të mendojnë se janë jashtë në natyrë

Teknologjia po arrin deri te kafshët. Edhe lopët ndikohen nga moti i dimrit, kështu...

‘Dragoi i detit’, gjenden në Britani fosilet e grabitqarit gjigant të detit që ka jetuar 250 milionë vite më parë

"Unë thirra këshillin e qarkut dhe thashë se mendoj se kam gjetur një dinosaur,"...

E pabesueshme, Neuroshkencëtarët zbulojnë efektet çudibërëse të punës së dorës në trurin e njeriut

Flitet shumë rreth shëndetit e mirëqenies. Me dieta ekstreme, duket se të gjithë janë...

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...