Sunday, November 28, 2021
alternatetext
Home Aktualitet

Aktualitet

E trishtë/ 24 vjeçari shqiptar në Itali humb kontrollin e makinës dhe humb jetën pas përplasjes

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali si pasojë e të cilit ka humbur jetën një 24-vjeçar shqiptar. Mediat italiane raportojnë se aksidenti ka ndodhur...

Letra e mësuesit ku akuzon drejtuesit e emisioneve: U keni dhënë famë personazheve injorantë

Letra e një mësuesi italian ku akuzon rëndë emisionet e dashurisë dhe Big Brother, është bërë tashmë virale në rrjet. Mësuesi shkruan: Barbara D’Urso, Maria De...

E rëndë/ Rrëzohet aksidentalisht nga biçikleta dhe bie në pusetë, humb jetën 17-vjeçarja

Një e mitur ka ndërruar jetë pasditen e sotme si pasojë e një aksidenti në Pezë, Tiranë. Policia bën me dije se rreth orës...

“Më morën 4 burra, dua të shoh për herë të fundit fëmijët!”- Vëllai ngre alarmin për marrjen peng të së motrës

Prej 6 ditësh një nënë e dy fëmijëve të mitur rezulton e zhdukur në Durrës, ndërkohë që familjarët japin alarmin se ajo është rrëmbyer....

Fieri vishet kuqezi, qytetarët nxjerrin flamujt nëpër dritare e ballkone (Foto)

Si cdo vit sa here afrojne festat e nentorit atmosfera e krijuar ne qytetin e Fierit mban ngjyrat kuqezi. Bashkia e qytetit ka vendosur...

‘Na shikon çuditshëm’, shkarkohet nga puna pas një jave ‘mësuesi pedofil’, DAR: Nuk e dinim që ishte i dënuar, e mësuam nga mediat

Drejtoria Arsimore Rajonale në Berat ka shkarkuar nga detyra mësuesin Engjëll Bregu, i cili ishte rikthyer në detyrë, pavarësisht një dënimi me burg që...

Gjeti të masakruar prindërit, vëllain, kunatën dhe mbesën/ Çalamani të varet, siç ndodhi me vëllezërit Çuko (Video)

Vrasja e tronditëse e Mateo Vasiut në Fier, ka nxitur reagimin e familjes Pupa, 5-së anëtarë të së cilës u masakruan në vitin 1992,...

“Nuk mendoja që…”/ Balina Bodinaku flet për herë të parë pas përplasjes me Fifin

Opinionistja e Big Brother Vip, Balina Bodinaku e ftuar në emisionin “Goca dhe Gra” ka folur për herë të parë pas përplasjes me Fifin. Ajo...

Balla takim me sindikatën e naftëtarëve: Do vazhdojmë të mbrojmë të drejtat e naftëtarëve nga detyrimet e prapambetura

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla zhvilloi një takim me drejtuesit e sindikatës së naftëtarëve të Ballshit. Përmes një postimi në rrjetin...

Skandal/ Mësuesi i dënuar për “pedolifi” dhe “ngacmim seksual” rikthehet të japë mësim në shkollën 9-vjeçare

Një skandal i vërtetë është evidentuar në një nga shkollat 9-vjeçare të qytetit të Beratit, në shkollën “22 Tetori”. Prej disa ditësh në këtë...

Fier/ Rrëfimi i banores së pallatit ku ndodhi shpërthimi: Ishte zhurmë e fortë, u trembëm shumë (Video)

Pamjet që shihni tregojnë dëmet e shkaktuara nga shpërthimi i tritolit në një pallat në Fier. Ngjarja ndodhi rreth orës 21:40 në lagjen “8...

Fier, përfundon kampionati i pingpongut mes shkollave 9 vjeçare

Ka përfunduar pranë QAK, Bashkia Fier, kampionati i pingpongut midis shkollave 9 vjeçare të qytetit të Fierit. Shkolla “Flatrat e Dijes” ka rrëmbyer dy çmimet...

Most Read

Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

Monumenti i Pavarësisë në parkun “Rinia” në Tiranë është dhunuar dhe dëmtuar nga persona të cilët i kanë vjedhur pllakat e metalit për t’i...

LAJM I FUNDIT/ E rëndë, humbin jetën burrë e grua, dyshohet se janë asfiksuar nga gazi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Kavajës. Një burrë e një grua janë asfiksuar nga gazi dhe...

Spanjë/ Po trafikonte marijuanë, arrestohet 27-vjeçar shqiptar, inskenoi aksidentin për vjedhjen e drogës

Garda Civile në bashkëpunim me Policinë Vendore Spanje ka arrestuar dy persona të përfshirë në një aksident të ndodhur në qytetin e La Zubia,...

Kanalet e Myzeqesë “pushtohen” nga peshqit e ngordhur (Video)

Katastrofa mjedisore me peshq të ngordhur nëpër kanalet e Myzeqesë, vijon prej më shumë se një muaji. Banorët e zonës së Karavastasë fajësojnë fabrikat e...