Saturday, September 26, 2020

LATEST ARTICLES

Fuat Boçi, dashnori i dhembshur i Myzeqesë – Nga Arben Velo

Nga Arben Velo “Ndiheni më tepër voshtinas, apo myzeqar ?-e pyes unë … Është një ditë korriku me erë, ku kullot pak shpresë për shi....

Origjina ilire e festës së Halloween-it

Artifaktet e gjetura tregojnë se festa e Halloween-it, është festë ilire dhe është festuar fillimisht një herë në vit në Cakran të Fierit në...

‘Na paguani,ose…!600 punonjës të By Pass Fier në protestë

Mbi 600 punonjës të firmave nënkontraktore të kompanisë italiane ‘Serenisima’ kanë dalë ditën e sotme në protestë, në qytetin e Fierit. Punonjësit kanë nisur...

Zëvendësministrja Voda: Fieri, qytet me risk të madh kriminaliteti

Zëvendësministrja e Brendshme Rovena Voda u shpreh në Report Tv se objektivi i policisë së shtetit është fuqizimi i shërbimit inteligjent në polici, ndërsa...

“Do vras gruan dhe veten”, çifti nga Fieri, letër kryeministrit Rama

Dy prindër akuzohen se kanë kërcënuar me jetë prokurorin e Fierit pas moszbardhjes së vdekjes së djalit të tyre 2-vjeçar para 5 vitesh. “Nuk...

Fier, prezantohet prefekti i ri

Mëngjesin e sotëm është prezantuar para administratës prefekti i ri i Fierit, Baki Bala. Gjatë prezantimit të tij, Bala është shprehur se do të bashkëpunojë...

Njësia Administrative Qëndër, nis puna për rikthimin në funksion të kanalit kullues

Ka nisur puna për rikthimin në funksion të kanalit kullues Sh2, i cili prej vitesh ishte mbuluar pothuajse krejtësisht nga dheu dhe mbetje të...

Festa e Ullirit në Kurjan të Roskovecit

Për të dytën herë, marr pjesë në një festë aq të bukur,siç është kjo që BASHKIA ROSKOVEC e ka nominuar si"Dita e festës së...

I vdiq djali 2 vjeç në aksident, kërcënon prokurorin

Në muajin shtator 2017 shtetasi L.B, 60 vjeç, banues në fshatin Kallm i Vogël, Fier, ka dërguar një letër ankesë në autoritetet shtetërore ku...

Grushta policit bashkiak, arrestohet 55-vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin: -Kujtim Murati, 55 vjeç, banues në Patos. Arrestimi i këtij shtetasi u...

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments