Sunday, May 16, 2021

LATEST ARTICLES

Interesohet AEK-u i Athinës, mbrojtësi i Apolonisë drejt kampionatit grek

Hap cilësor për mbrojtësin fierak Denis Duda. AEK-u i Athinës është skuadra që ka shfaqur interes për 21-vjeçarin e Apolonisë. Menaxherët e skuadrës helene...

Pas 30 vitesh rehabilitohet sistemi i kullimit në Kallm të Vogël (VIDEO)

  Në kuadër të masave për evitimin e përmbytjeve bashkia e Fierit po vijon punën për rehabilitimin e sistemit të kullimit në Kallm të Vogël,...

Risi milionere në bujqësinë e Myzeqesë, nis kultivimi i manave goxhi

Një sipërfaqe prej 30 hektarësh tokë do të sjellë një risi në bujqësinë shqiptare, ku për herë të parë në Shqipëri do të nisë...

Grabitja me armë në Fier ndodhi në vetëm 12 sekonda (VIDEO)

Pasditjen e të martës dy persona të maskuar me kapuça, njëri prej të cilëve i armatosur me një pistoletë arrijnë që në vetëm 12...

Ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe tre fëmijëve, ndalohet nga policia

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, ndaluan shtetasin: -Xhevair Prendi, 36 vjeç, banues në Divjakë. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi...

Basketboll Meshkuj / Kualifikimi, një formalitet për Apoloninë, fiton ndaj Skënderbeut

Apolonia është skuadra e fundit çerekfinaliste e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj, e kualifikuar sot pas ndeshjes “shtesë” të fazës eliminatore. Fierakët...

Aksident në aksin Berat-Fier

Një aksident fatmirësisht pa pasoja ne njerëz u regjistrua paraditen e së mërkurës ne aksin rrugor Berat- Fier. Një makine tip Ford qe udhëtonte me...

Fier, nis Edicioni i 6-të i Kampionatit të Pingpongut midis shkollave 9 vjeçare

Me synim aktivizimin e fëmijëve dhe të rinjve në aktivitete sportive, sot në qendrën e aktiviteteve kulturore të Bashkisë Fier, ka nisur Kampionati i...

PNUD, program në mbështetje të grupeve vulnerabël në Fier

FIER, 24 Janar/ATSH/.- PNUD do të zbatojë në Fier, programin “Të mos lëmë askënd mënjanë”, i cili synon fuqizimin e personave dhe grupeve vulnerabël...

Falimentimi i ARMO, reagon Rezart Taçi me akuzë për ish-ministrin Bode

Biznesmeni Rezart Taçi, ka reaguar mbreme pas debatit te madh lidhur me falimentimin e kompanise ARMO, duke nderhyre ne linje telefonike ne emisionin “Opinion”...

Most Popular

Partia Demokratike shkon në zgjedhje, ja kur do zgjidhet kryetari i ri

Partia Demokratike do të shkojë në zgjedhje të brendshme më 13 qershor. Sipas informacioneve të para, Lulzim Basha do të rikandidojë për...

Sot finalja e Miss Universe, kush është 23-vjecarja që përfaqëson Shqipërinë!

Nata finale e Miss Universe 2020 do të mbahet sonte. Edicioni i 69-të i konkursit të bukurisë do të mbahet në Florida,...

Njihuni me 3 vjeçarin më të ditur në Shqipëri

Elio Driza ka filluar të lexojë që kur ishte 18 muajsh. Tani Elio është 3 vjeç e gjysmë dhe ka lexuar mbi...

Zbardhen debatet nga mbledhja e Kryesisë së PD

Zbardhet përplasja mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe anëtarit të Kryesisë, Fatbardh Kadilli. Ka nisur tejet e tensionuar mbledhja e Kryesisë. Pas fjalës...

Recent Comments