HomeKulturë

Kulturë

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

“Kot e ke, nuk do ia dalësh…” As mjekët nuk i dhanë shpresë, Erla Mëhilli tregon çastin e vështirë

Në studion e “E ardhmja është vajzë”, Erla Mëhilli ndau këtë të shtunë me...

Monika Lubonja flet për historitë e dështuara të dashurisë dhe këshillat e së bijës

Edhe pse qëndroi rreth 130 ditë në shtëpinë e “Big Brother”, pak tha për...

‘Infermiere Eva’, monodramë në Fier për dhunën ndaj gruas, regjisori: Mesazh sensibilizimi për t’u dëgjuar zëri i tyre

Në skenën e teatrit Bylis u ngjit monodrama “Infermiere Eva”, e poetes Valentina Dafa,...

Ansambli i kengeve dhe valleve “Myzeqeja” rikthehet ne skene! Ja kush jane dy te ftuarat speciale.

Sot ne sallen e teatrit "Bylis" te Fierit ne oren 19:00 rikthehet ne skene...

Çelet festivali i teatrit për fëmijë! Trupa e Fierit konkurron me shfaqjen “Kush e solli Doruntinën”

Festivali Kombëtar i Teatrit për fëmijë çeli siparin e edicionit të tij të dytë...

Fier, ‘Apolo Art Colony 22’ mbledh 21 artistë nga disa vende! Ekspozohen 25 krijime, nga figurativja te abstraktja

Krijimtaria e 21 artistëve nga vende të ndryshme të botës u prezantua është në...

Vetëm 1 shtet votoi për Shqipërinë në Eurovision, publikohen pikët për ‘Sekretin’ e Ronela Hajatit

Menjëherë pas shpalljes së fituesit të ‘Eurovision 2022’, Ukraina me grupin ‘Kalush Orkestra’ dhe...

“Edhe po të shkoja në finale do dilja e fundit”/ Ronela Hajati flet pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin

Ronela Hajati ka bërë reagimin e parë në rrjetet sociale pas skualifikimit nga “Eurovision”. Ndryshe...

Nga suksesi tek kërcënimet që i larguan nga Fieri/ Dyshja e famshme: E nisëm nga zero

Çifti Bruna Sota dhe Rik Hoxha ishin në një intervistë të këndshme në programin...

Brunilda Hoxha: “Më ka ndjekur nga pas gjithmonë emri i Linditës

Brunilda Sota dhe Rik Hoxha ishin në programin ‘Abc e Pasdites’ me Ermal Peçin...

Çelet ekspozita ‘Jetë paralele’ në Galerinë e Arteve në Fier!

Mbi 40 punime të përzgjedhura në pikturë, skulpturë dhe vizatim janë sjellë këtë herë...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...