Wednesday, June 29, 2022
Home Aktualitet

Aktualitet

Ngritën shtëpi bari me 2 mijë bimë në mes të Valencias/ Pranga 3 shqiptarëve, ja si u zbuluan

Një bandë shqiptare e trafikut të drogës është çmontuar sot nga policia spanjolle, pas zbulimit të një shtëpie bari në Valencia. Shqiptarët u kapën pasi...

Me 190 km/h, makina inteligjente kap “pilotin” e rrugës në By Pass-in e Fierit

Policia Rrugore vijon kontrollet në rrugët e vendit, për të parandaluar aksidentet. Gjatë kontrolleve të fundit në By Pass-in e Fierit, makina inteligjente dhe radari...

“Do të të rrjep”, nëna e të zhdukurës përplaset me shoqen e të bijës: Ju kapa mat në shtëpinë tënde

Të tjera detaje dalin në dritë nga zhdukja e 31-vjeçares Marjeta Zylali në Librazhd, duke lënë vetëm dy fëmijët e saj. Nëna e të resë...

Publikohen notat e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë për maturën shtetërore

Janë publikuar këtë të premte notat e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë për maturën shtetërore. “Ky ishte provimi i gjuhës shqipe dhe letërsise, të...

Vihet në pranga 32-vjeçari shqiptar/ Kapet me kokainë në Itali gati për ta trafikuar

Një 32-vjeçar është vendosur në pranga pasi është kapur nga policia italiane me kokainë të cilën e kishte bërë gati për ta shitur. Shqiptari...

Boyko Borissov telefonon Edi Ramën pas heqjes së VETO-s, kryeministri: Partia e tij shpëtoi fytyrën e Bullgarisë

Kryeministri Rama ka reaguar pasi Parlamenti bullgar ka kaluar një rezolutë për heqjen e vetos mbi fillimin e bisedimeve të pranimit në BE me...

“Më jep para ose të publikova videot”, pranga të riut që përndiqte 22-vjeçaren

Një i ri ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi akuzohet se përndiqte dhe shantazhonte për t’i dhënë para një vajzë, me...

Monika Kryemadhi: Lulzim Basha, një këlysh që u rrit e u bë buçe. Na vodhi 4 mandate

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi se numëruesit e Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit kanë shitur katër mandate të...

Fier, makina përplasi biçikletën dhe u largua nga vendngjarja, ndërron jetë 15-vjeçari

Aksident me vdekje në Fier. Një makinë përplasi 15-vjeçarin qê udhëtonte me biçikletë, i cili për pasojë ndërroji jetë në spital gjatë natës. Aksidenti ndodhi...

E ‘spiunoi’ fqinji/ Arrestohet shqiptari në Itali, ja ku e kishte fshehur thesin me drogë

Një 30-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap me mbi 10 kg kanabis në shtëpinë e tij. Shqiptari u arrestua...

Ja kush jane kandidatet per kryetar te Partise Socialiste per Fierin

Diten e djeshme ne qytetin antik te Apolonise eshte zhvilluar degjesa e kandidateve per kryetar te deges se PS per Fierin me antaresine socialiste....

Gjyqi me qindra banorë në SPAK, flet djali i fermerit: Kam qenë i dënuar, por kjo s’ka lidhje me familjen! Duan të na marrin...

Djali i fermerit Bektesh Shtëpenja të cilit Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) kërkon t’i konfiskojë pasuritë, Andrea Shtëpenja ka...

Most Read

Aksidenti tragjik që i mori jetën nënës e djalit të saj, zbardhet shkaku. Policia bën fajtore viktimën

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Berat, ku nënë e bir humbën jetën në një aksident, policia jep versionin e saj përfundimtar. Pas këqyrjes...

Vidhnin karburant në fabrikën e qumështit ku punonin, dy të arrestuar

Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Agents” ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vjedhjen e një sasie të konsiderueshme...

Të jetosh me një gjarpër, efektivja e policisë: E kam anti-stres, më kënaq

Të kesh për kafshë shtëpiake, një gjarpër. Mund të duket diçka e pamundur por jo për Anisën. Ajo është police, në qytetin e Elbasanit....

Ndryshon sërish brenda 24 orëve çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Ja sa do të jetë çmimi i ri

Për të dytën ditë me radhë çmimi i naftës ka pësuar rënie. Në më pak se 24 orë nga vendimi i të martës, Bordi...