Wednesday, June 29, 2022
Home Aktualitet

Aktualitet

Fier, procedohet 26 vjecari, iu gjeten lende te dyshura narkotike

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin E. J., 26 vjeç, banues në...

Fier, goditi me grushte nje shtetas, procedohet 35 vjecari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin A. D., 35 vjeç,...

Pak para samitit në Bruksel, Rama: Sa turp për Evropën çështja bullgare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në Twitter pak para nisjes së samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe atyre të BE...

“Nuk pres asgjë nga Bullgaria”- Rama flet nga Brukseli për negociatat

Kryeministri Edi Rama nga Brukseli nuk u shpreh optimist për një përgjigje pozitive, duke theksuar se një vend i NATO-s, po mban peng Evropën. Para...

“Ajo gënjen, do ia nxjerr sytë me duart e mia”- Mohoi se njihte Martin Çeçon, motra e viktimës bën fajtore 18-vjeçaren

Motra e Martin Çeços ka hedhur poshtë pretendimet e 18-vjeçares se ajo nuk e njihte Martin Çeçon dhe se nuk kishte punuar kurrë në...

“Mollë sherri” për vrasjen e të riut në Maliq, flet 18-vjeçarja: Martini më kishte çuar ftesë në “Facebook”

18-vjeçarja Martina P. ka folur sot në emisionin “Me zemër të hapur” të gazetares Evis Ahmeti në News24 për vrasjen e Martin Çeços në...

Gjyq i pazakontë/ 240 fshatarë dëshmitarë! OFL në sitë’ pasurinë e fermerit : E bëri nga paratë e trafiqeve të të birit! I akuzuari:...

Një autokombajnë që përdoret si arsye për të justifikuar pasurinë e dyshuar se vjen nga krimi dhe një fshat i tërë dëshmitar në Gjykatën...

“Provokim i jashtëzakonshëm”, mediat greke reagojnë ashpër ndaj “Javës Çame” në Kuvend: U bë me miratimin e qeverisë Rama

Provokim i jashtëzakonshëm ndaj Greqisë, brenda Kuvendit të Shqipërisë”, kështu e nis artikullin media greke “Protothema”, referuar ditës së hapur të mbajtur në Parlament...

Arrestohet shqiptari në Itali, u kap në port me “Mercedez-in” plot me heroinë

Sekuestrohen 24 kg heroinë në Portin e Ankonës. Arrestohet një 50-vjeçar shqiptar që e kishte fshehur drogën në brendësi të makinës së tij tip...

“Më doli babai në ëndërr dhe…”/ I “tmerrshmi i Beratit” zbulon si u arratis nga burgu i Fierit (Video)

Lulzim Caka është një ndër emrat më të njohur të drejtësisë shqiptare, në 30 vite demokraci. Caka njihet si “i tmerrshmi i Beratit” dhe...

Koshat e plehrave nëntokë/ Veliaj shet si revolucion nismën që zbatohet prej vitesh në Fier (Video)

I prezantoi me bujë si revolucion dhe nuk nguroi që në gjoksin e vet të varë medaljen e kryepastërtorit. Erion Veliaj: Ne do të shkojmë...

Kryebashkiaku Subashi dhe Taulant Balla inspektojne punimet ne rrugen “Kastriot Muço” (Video)

Rruga "Kastriot Muço" (segmenti nga hotel "Leone" deri te shinat e trenit), eshte duke iu nenshtruar rehabilitimit te plote per ta kthyer ate ne...

Most Read

Aksidenti tragjik që i mori jetën nënës e djalit të saj, zbardhet shkaku. Policia bën fajtore viktimën

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Berat, ku nënë e bir humbën jetën në një aksident, policia jep versionin e saj përfundimtar. Pas këqyrjes...

Vidhnin karburant në fabrikën e qumështit ku punonin, dy të arrestuar

Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Agents” ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vjedhjen e një sasie të konsiderueshme...

Të jetosh me një gjarpër, efektivja e policisë: E kam anti-stres, më kënaq

Të kesh për kafshë shtëpiake, një gjarpër. Mund të duket diçka e pamundur por jo për Anisën. Ajo është police, në qytetin e Elbasanit....

Ndryshon sërish brenda 24 orëve çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Ja sa do të jetë çmimi i ri

Për të dytën ditë me radhë çmimi i naftës ka pësuar rënie. Në më pak se 24 orë nga vendimi i të martës, Bordi...