Wednesday, June 29, 2022

admin

12583 POSTS0 COMMENTS

Historia frymëzuese e drugdhendësit fierak, prej 40 vitesh kthen drurin në art

Nga Ardjana Mile “Kjo është një punë shumë e veçantë. E quaj privilegj. Zoti ma dha mua dhuntinë për të bërë këtë punë.” Ka mbi 40...

Një grup shqiptarësh përleshen me njëri-tjetrin në aeroport, dëshmitari: Njëri prej tyre ra në tokë, tjetri e godiste me grushte

Një grup shqiptarësh që po qëndronin në radhë për të bërë check-in në aeroportin ndërkombëtar të Umbrias janë përfshirë në një sherr masiv. Mediat italiane...

Çudia ndodh në Fier/ Gjyq për plagosjen me çifte të maçokut “Pipo”, dënohet 77 vjeçari

Një gjyq i pazakontë është zhvilluar në ambjentet e gjykatës së Fierit. Prokuroria e këtij qyteti ka çuar në bankën e të akuzuarve, duke...

Paralajmërim për drejtuesit e mjeteve! Deri 3 mijë lekë gjobë nëse nuk lëvizni në korsinë e duhur

Në rast se nuk lëvizni me mjetin tuaj në korsinë e duhur, rrezikoni të gjobiteni deri në 3 mijë lekë. Me anë të dronëve dhe...

Përleshje me thikë mes tre shqiptarësh në Venezia, një i plagosur

Një përleshje me protagonistë tre shqiptarë ka ndodhur mesditën e djeshme në Venecia. Sipas dëshmive, dyshohet se personat e përfshirë në sherrin ku u përdorën...

LAJMI I FUNDIT/ U përplas me betonieren teksa lëvizte me motor, vdes në spital 40-vjeçari

40-vjeçari i cili u plagos rëndë në Tiranë, pasi u përplas me një betoniere teksa lëvizte me motor, në zonën e TEG-ut, ka ndërruar...

10 Sekretet E Kuzhinës Që Do Të Përmirësojnë Shijen e Recetave Tuaja

Përgatitja e ushqimit në shtëpi është diçka e shëndetshme, por jo gjithmonë njohuritë janë të mjaftueshme. Ka shumë sekrete të cilat mund t’ju ndihmojnë dhe...

Në banak shisnin mish, por pas tij kokainë. Goditet banda shqiptare e drogës në Athinë, katër të rinj në pranga

Policia greke ka zbuluar një bazë droge në një dyqan mishi dhe kanë arrestuar katër shtetas shqiptarë. Siç raportojnë mediat greke, trafikantët shqiptarë fshiheshin me...

Fier/ Vihet në pranga 1 drejtues automjeti, procedohen në gjendje të lirë 5 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier arrestuan në flagrancë, për veprën penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor", shtetasin J. D.,...

Rrëfimi i ‘spiunes’ shqiptare: Si më rekrutoi SHISH, ka shumë gra dhe vajza

‘Si u bëra agjente e SHISH’, rrëfimi i një prej agjenteve të Shërbimit Informativ Shqiptar është publikuar në raportin e këtij institucioni për vitin...

TOP AUTHORS

12583 POSTS0 COMMENTS

Most Read

Aksidenti tragjik që i mori jetën nënës e djalit të saj, zbardhet shkaku. Policia bën fajtore viktimën

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Berat, ku nënë e bir humbën jetën në një aksident, policia jep versionin e saj përfundimtar. Pas këqyrjes...

Vidhnin karburant në fabrikën e qumështit ku punonin, dy të arrestuar

Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Agents” ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vjedhjen e një sasie të konsiderueshme...

Të jetosh me një gjarpër, efektivja e policisë: E kam anti-stres, më kënaq

Të kesh për kafshë shtëpiake, një gjarpër. Mund të duket diçka e pamundur por jo për Anisën. Ajo është police, në qytetin e Elbasanit....

Ndryshon sërish brenda 24 orëve çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Ja sa do të jetë çmimi i ri

Për të dytën ditë me radhë çmimi i naftës ka pësuar rënie. Në më pak se 24 orë nga vendimi i të martës, Bordi...