Monday, June 21, 2021
Home Uncategorized

Uncategorized

Hap dyert Spitali Memorial i Fierit (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një video nga Spitali Memorial i Fierit, i cili është ndërtuar me donacione të...

Mbyllen pavionet covid në spitalet rajonale, Manastirliu: Brenda 2 ditëve do të vlerësojmë lehtësimin e masave

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka deklaruar nga Spitali Rajonal i Elbasanit mbylljen e pavioneve Covid në spitalet rajonale.

Situata e COVID 19, Urgjenca Kombëtare bën thirrje të rëndësishme qytetarëve

Situata e të infektuarve me Covid është përmirësuar ndjeshëm kjo vjen si shkak i masave të marra nga Komiteti i ekspertëve. Uljet...

Fier, qarkullonte i a rmatosur, ndalohet 25 vjeçari. E pëson edhe shoku i tij

Një i ri eshte ndaluar nga policia pasi qarkullonte me a rmë zjarri me vete. 25 vjeçari me inicialet K.M., u ndalua...

Shkon për gjah, por nuk kthehet më! 65 vjeçari gjendet i pajetë në pyll, dyshohet se është s ulmuar nga…

Një 65 vjeçar është gjetur i pajetë në pyllin e fshatit Janjar në Sarandë. Mësohet se v iktima është shtetasi Bekim Brahimi...

Përplasen tre makina, njëra shpërthen në flakë. Policia jep detajet

Tre automjete janë përplasur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Maminas-Durrës, ku njëri prej tyre është përfshirë nga flakët.

Fier, sezoni i kultivimit të k anabisit, tre të ndaluar dhe një në kërkim

Policia e shtetit vijon kontrollin masiv të territorit, për parandalimin e kultivimit të bimëve n arkotike. Në Fier, janë...

“Princi i Libofshës”: Jam i prekur nga Libofsha, ka një vizion spiritualist

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, "Princi i Libofshës", Jarl Alexandre de Basseville u shpreh se është i...

Ministria e Shëndetësisë nxjerr shifrat: Ja të dhënat e 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 45 raste të reja, si dhe...

Rama i thurr elozhe gazetarit: U bë shpëtimtar në mënyrën më vlonjatçe

Teksa ka inspektuar punimet në Vlorë, Edi Rama ka takuar edhe gazetarin Enrik Mehmeti, i cili po raportonte live për g rabitjen...

Reagon Agron Duka: “Nëse humbësi nuk ka forcën morale t’i japë dorën fituesit është i dënuar të humbasë përsëri”

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka reaguar pas rezultatit në këto zgjedhje, ku ai nuk mundi të marrë një mandat...

Rama falenderon Lindën: Është gjysma ime më e mire, guri që na mbledh!

Kreu i qeverisë gjatë fjalimit të fitores ditën e sotme nga sheshi 'Skëndërbeu' falenderoi publikisht bashkëshorten e tij Linda Ramën, duke thënë...

Most Read

Nesër, solstici veror, kur ndodh dhe si ndikon në jetën e njeriut në Tokë

21 qershori është dita më e gjatë e vitit, e cila shënon edhe fillimin e stinës së verës në hemisferën veriore. Ky...

E rëndë / Bie nga fiku, ndërron jetë 17 vjeçarja

Një vajzë 17-vjeçe ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Lushnje pasi aksidentalisht ka rënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Degradon situata, vëllezërit heqin rripat e pantallonave (Video)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë...

Debat me tone të ashpra: Eduardi e quan vëllain monstër, nuk do ta shohë me sy…

Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë të ftuar Eduardi dhe Gramozi, dy vëllezër të...