Tuesday, September 28, 2021
alternatetext
Home Uncategorized

Uncategorized

Ja kush janë vendimet e para të qeverisë Rama 3

Në mbledhjen e parë të qeverisë janë marrë edhe disa vendime. Premtim i dhënë në fushatën elektorale është zyrtarizuar si vendim i...

Vrasësi i 23-vjeçares/ Gazetarja e njohur zbulon si e liruan nga burgu gjyqtarët dhe si e ‘shëruan’ mjekët

Nga Klodiana Lala / Me 22 shtator 2020, 2 ditë pasi terrorizoi Fierin për shkak se kërcënoi me armë prindërit e ish-bashkëshortes...

Mendoni se jeni gjeni? Vërtetojeni duke zgjidhur këtë ekuacion

Matematika mund të duket konfuze në shikim të parë, por nëse e studion thellësisht, ajo është një botë e bukur eksplorimi dhe...

Fier / Koordinatorja e Platformës për Gratë: Kërkojmë një drejtësi transparente

Koordinatorja e Platformës për gratë, Laureta Roshi në protestën e zhvilluar këtë pasdite në Fier për të kërkuar drejtësi për Sabrinën, 23-vjeçaren...

Del nga burgu por kupton që i kanë shitur vilën: Ma ka bërë gruaja dhe djali

Një sherr familjar, që nisi për faturën e ujit mes qytetarit Ramadan Lisha, 62 vjeç, dhe bashkëshortes së tij, në verën e...

Lajmi i fundit/ Basha dhe deputetët e PD braktisin sallën e Kuvendit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe deputetët e tjerë të PD, kanë bojkotuar seancën plenare të Kuvendit.

Luftuan me Covid, 100 infermierë hiqen nga puna (Video)

Mbi 150 mjekë dhe infermierë u rekrutuan gjatë pikut të pandemisë, për të përballuar fluksin e pacientëve në spitalet Covid. Gjatë periudhës...

LAJMI FUNDIT / Fier, u vra nga ish-burri, zbardhet emri i viktimes

Një k rim i rëndë ka tronditur sot në mbrëmje fshatin Zhupan të Fierit, ku një 31-vjeçar ka v rarë me a...

Nga Tritan Shehu tek Flamur Noka, ja qëndrimet e deputetëve demokratë për largimin e Berishës nga grupi parlamentar

Vendimi i kryedemokratit Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD-së ka sjellë reagime të shumta nga...

Shifra të larta infektimesh në 24 orët e fundit, humbin jetën 3 qytetarë, mes tyre edhe një 43 vjeçar nga Fieri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë bilancin e 24 orëve të fundit në Shqipëri, ku rezultojnë 3 humbje jete dhe 998 raste të...

Lajm i mirë nga Tetova! Nxirren 12 të gjallë nga spitali i djegur, janë jashtë rrezikut për jetën

Mes tragjedisë në Tetovë ka dhe lajme të mira. 12 persona janë nxjerrë të gjallë nga spitali i djegur.

Kallashnikov, municion luftarak e bajoneta / Ja si e ruanin kanabisin vëllezërit, arrestohet njëri

Policia ka goditur një rast të a rmëmbajtjes pa leje dhe tentativës për kultivim të bimëve n arkotike.

Most Read

Një burrë mes të dyjave, gruas: Më hëngre 80 mln lekë, tani shkon me vëllain tim! Të dashurës: Je gjithçka për mua! (Video)

Sot në emisionin “Pa Gjurmë” u trajtua një histori dashurie mes një vajze 30-vjeçare nga Durrësi (Joana) dhe 50-vjeçarit Bilbil Xhafa nga...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...