Tuesday, September 22, 2020
Home Aktualitet

Aktualitet

Historia e fermerit që braktis Italinë dhe mbjell frutat e çuditshme (Foto)

Jam një fermer shumë i vogël, por iniciativa ime nuk ka kufi, është prezantimi modest i Zija Keshit nga Dibra.

Shkolla e re e Darëzezës gati të presë nxënësit (Foto)

Ky vit i ri shkollor do e gjej Darezezen me nje shkolle te re. Shkolla e re eshte rindertuar teresisht nga e...

Viti i ri shkollor nis nesër/ Shahini: Ja si do veprohet nëse do ketë raste me COVID

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, nëpërmjet një video-mesazhi ka përcjellë urimin e saj për vitin e ri shkollor 2020-2021, ndërsa nënvizon edhe...

Vjeshta vjen zyrtarisht/ Dielli i le vendin vranësirave e reshjeve të shiut

Dita e hëna duket se do të sjellë zyrtarisht vjeshtën, ku moti me diell e temperatura të larta do t’i lerë vendin...

Ky restorant në Fier ofron 24 orë shërbim të plotë pandërprerje

Ndoshta të gjithë fierakët e kane vizituar ose te pakten degjuar Restorantin Albes, i cili eshte pjese e Kompleksit te madh Albes...

168 raste të reja dhe 4 humbje jete. Raste të reja edhe në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 168 persona. Keshtu numri i...

7 shenjat se si mund ta zbuloni nëse e keni kaluar ose jo Covid-19

Koronavirusi po vazhdon të përhapet në gjithë botën. Sot shënohen 6 muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli Covid-19 si...

Kujdes nga ky mashtrues! Merr foto fëmijësh të sëmurë nga Google dhe kërkon para

Shpesh herë në media publikohen raste ku bëhen thirrje urgjente për ndihmë nga qytetarë të ndryshëm. Të shtyrë nga...

164 të infektuar dhe 3 humbje jete gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë ditës së sotme janë regjistruar 164 persona të prekur me COVID-19, 3 persona kanë ndërruar jetë, mes tyre mësuesi 47-vjeçar nga...

Nisja e shkollës, Manastirliu mesazh të rëndësishëm nxënësve e mësueve

Në prag të hapjes së shkollave, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar një mesazh për nxënësit, mësuesit dhe...

Ministrja Manastirliu: Gjatë 24 orëve të fundit, 97 qytetarë kanë fituar betejën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi sot se janë 97 qytetarët, të cilët e kanë fituar betejën me Covid 19 në 24...

161 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 161 raste të reja dhe 3 humbje jete, si pasojë...

Most Read

Ulet numri i rasteve të reja gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 131 persona. Keshtu...

49 vjeçarja denoncon, e përndjek burri i të dashurës së të shoqit

Një 49 vjeçare e cila e gjeti bashkëshortin në flagrancë teksa ai e tradhtonte me një tjetër grua të martuar, pretendon se...

U kap me pi stoleta në kufi dhe gënjeu për shtatzëninë, Gjykata jep vendimin për Fjolla Morinën

Pas ndalimit , këngëtarja ka qenë në gjendje të rëndë p sikologjike, ku pas analizave të kryera,...

Shifrat/ Rama shpall vendimin: Zero tatim fitimi për biznesin e vogël dhe zero TVSH deri në 10 mln lekë të reja xhiro

Zero tatim fitimi për biznesin e vogël (deri 14 mln lekë të reja xhiro) dhe zero tvsh deri në 10 mln lekë...