Thursday, August 5, 2021

LATEST ARTICLES

10 bestytnitë interesante që shqiptarët ende besojnë në to

Besëtytnitë padyshim që janë pjesë e çdo populli, dhe për to ende dëgjohet të flitet edhe tek shqiptarët. Por, cilat janë 10 besëtytnitë që shqiptarët...

A është “Fast Charging” i dëmshëm për smartphone-t? Ja çfarë thonë ekspertët

Shumica e smartfonëve të ditëve të sotme vinë me funksionin e karikimit të shpejtë. Ndryshe nga vitet e kaluara, nuk kemi nevojë të presim...

Zjarr me përmasa të mëdha në kodrat e Mallakastrës, mbi 100 hektarë pyje dhe ullishte të djegura

Nje zjarr me permasa masive ka rene prej mesdites se sotme ne Mallakaster. Banoret kane njoftuar per zjarrin e rene qe ka marre permasa...

‘Fordi’ bëhet ‘shkrumb e hi’, dyshohet nga temperaturat e larta

Një automjet tip ‘Ford’ është përfshirë nga flakët pasditen e kësaj të mërkure në bajpasin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur vetëm para pak minutash në...

A do të mbyllen shkollat nga ‘Delta’?! Ministrja Kushi jep lajmin

Ndonëse rastet e reja me koronavirus po shënojnë një rritje të ndjeshme, për shkak edhe të mbërritjes së variantit Delta, duket se shkollat nuk...

E rëndë / Po peshkonte me gjenerator, elektriciteti i merr jetën 57-vjeçarit

Një 57-vjeçar ka humbur jetën pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:10 pasditen e sotme në fshatin Picallë...

Rritje e frikshme e rasteve të reja në Shqipëri, asnjë humbje jete në 24 orë

Rastet e reja të koronavirusit kanë pësuar një rritje të ndjeshme në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë shënuar 99 raste të reja...

Me shpejtësi tej normave në rrugën Fier-Vlorë, shoferi tentoi t’i shpëtonte gjobës me 50 euro! Policia rrugore bën bilancin e shkeljeve

Policia rrugore ka bërë bilancin e shkeljeve të qarkullimit rrugor për 48 orët e fundit. Gjatë kësaj kohe janë a rrestuar 13 drejtues mjetesh...

FIER / Pastrimi i kanalit Levan-Pojan, përmirësohet ujitja në 800 ha tokë bujqësore (Foto)

Bashkia e Fierit po vijon pa u ndalur investimet për rehabilitimin e sistemit të ujitjes dhe kullimit, duke ripërtërirë sipërfaqe të tëra tokash bujqësore. Ministrja...

Rrëfimi i vëllezërve: Ja si e vranë Romeon për tokën

“Këmba e dëmtuar me sëpatë, gishtin ma kanë ngrënë me dhembë dhe dy goditje.” Ky është rrëfimi ekskluziv për TV Klan i babait dhe dy...

Most Popular

Shuhet pas shumë orësh zjarri në kodrat e Mallakastrës, digjen bimë frutore dhe ullinj

Pas një punë disa orë më radhë për fikjen e zjarrin , tashmë vatrat e zjarrit janë vënë nën kontroll në Mallakastër.

Efekti Delta, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

Vendi ynë ka shënuar sërish një rritje të konsiderueshme të të infektuarve me koronavirus. Në bilancin e 24 orëve...

E rëndë! Ra nga një pallat, humb jetën 35-vjeçarja

Një 35-vjeçare mësohet se ka humbur jetën ditën e sotme në mënyre tragjike në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë...

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen “15 Tetori” ne Fier, prane shkolles “Mark Dashi” (Foto)

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen "15 Tetori" ne Fier, prane shkolles "Mark Dashi" Apartamenti ka 72m2 dhe ndodhet ne katin e 5. Orientimi eshte Jug-veri. Zona...

Recent Comments