Saturday, October 23, 2021
alternatetext
Home Aktualitet

Aktualitet

Demokrati ‘kthen’ shishen e rakisë në sy të Berishës: Ne i rrëzonim poturet Ramës, Basha ia ngrinte

Sali Berisha u ndal në Berat për foltoren e radhës me demokratët, ku nga salla kishte edhe shumë persona që sulmonin kryetarin...

Alarmi me domatet në Myzeqe, ekspertët: Nuk është faji i farave, fermerët të konsultohen me ne (Video)

Fermerët në Myzeqe, zona që cilësohet si një nga hambarët kryesorë të vendit, janë tejet shqetësuar për cilësinë e dobët të prodhimit...

31-vjeçari shqiptar bie në p rangat e policisë italiane/ Kapet me k okainë dhe 2400 euro në banesë, nën hetim edhe bashkëjetuesja

Një 31-vjeçar shqiptar ka përfunduar në p rangat e policisë italiane. Mediat vendase raportojnë se shqiptari u kap...

Incidentet në Shqipëri-Poloni/ FIFA dënon kombëtaren kuqezi, ja gjoba për FSHF-në

Pas incidenteve të sfidës në Shqipëri-Poloni e cila u luajt në stadiumin “AIR Albania”, Komiteti Disiplinor në FIFA ka marrë vendimin se...

“Do shkojnë deri në 150%”! Rriten pagat për punonjësit e policisë dhe të burgjeve

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, tha se projekt buxheti i vitit 2022, i miratuar në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave,...

Rritet ndihma ekonomike për shtresat në nevojë, ja kush përfiton. Rriten edhe pagat e personelit mjekësor

Pas mbledhjes së qeverisë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu, ka treguar se do të rritet dy herë më shumë...

Rriten pagat e mësuesve, ja sa do të përfitojnë nga buxheti i 2022-shit

Qeveria ka miratuar në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave projektbuxhetin e vitit 2022. Në një komunikim për...

Mbyllet kryqëzimi i “Pushimit të shoferit” në aksin Lushnjë-Fier

“Pushimi i shoferit” në autostradën Lushnje – Fier i njohur ndryshe edhe si “kryqëzimi i v dekjes” është mbyllur përfundimisht nga Autoriteti...

Makina inteligjente kap mat 540 shoferë, Policia shton kontrollet gjatë fundjavës dhe iu tërheq vëmendjen shoferëve

Policia e Shtetit vijon kontrollet dhe monitorimin e qarkullimit të automjeteve, duke përdorur makinën inteligjente, radarë, dronë, mjete të pauniformuara, kamera, aparate...

Situata e përkeqësuar/ Ja të gjitha masat që u morën sot nga Komiteti i Ekspertëve

Duke nisur nga data 1 nëntor, të gjithë personat mbi 60 vjeç që kanë kryer të dyja dozat e vaksinës anti-Covid dhe...

Shembja e karburantit pa leje! Rama paralajmëron zyrtarët: Kush firmosi, në prokurori

Kryeministri Edi Rama akuzoi kryebashiakët e mbledhur sot në kryeministri se japin leje të paligjshme për ndërtimin e karburanteve në rrugët kombëtare,...

E renditur mes 50 italianëve më frymëzues/ Ata që kanë jetuar ’97 në Shqipëri, nuk kanë fjetur kurrë mirë (Video)

Anita Likmeta, sipërmarrëse në fushën e inovacionit është renditur mes 50 italianëve më frymëzues në fushën e teknologjisë dhe inovacionit. Lista e...

Most Read

Prokurorja shqiptare që po përballet me kërcënimet me vdekje në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj, pasi thotë se ka marrë me...

Nismë bamirësie nga nxënësit e shkollës “Liri Gero”, pako me ushqime për familjet në nevojë

Në kuadër të Ditës Botërore të Luftës kundër Urisë, nxënësit e shkollës "Liri Gero" Ne Fier u...

I kërkuan të vendosë maskën, milioneri kinez zemërohet dhe tërheq të gjitha paratë nga banka

Një milioner urdhëroi stafin e bankës të tërhiqte të gjitha kursimet e tij të jetës pasi një roje sigurie iu kërkua të...

Rama pyet ndjekesit ne facebook, e gjeni dot ku eshte ky qytet?

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale disa foto të një qyteti të Shqipërisë, për të cilin ka pyetur qytetarët që...