HomeSport

Sport

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për shkak të luftës në Ukrainë. Ministrja Krifca ka bërë me dije se kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion. “1.2 milardë lekë i shtohen buxhetit të skemës...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë pushim të paguara nga shteti. Ky është vendimi i fundit i Qeverisë, i komunikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. Manastirliu tha se objekt i vendimit janë punonjësit e administratës, të cilët...
spot_img

Keep exploring

I ofrohet zyrtarisht pankina, Apolonia në sulm për ish-trajnerin e Partizanit

Apolonia hidhet në “sulm” për stolin. Nuk ka kthim pas për Juri Kanarsën. Italianit...

Akademia e futbollit në Dushk, një mundësi e mirë për gjithë fëmijët e zonës

Akademia "Idajet Baze" ne komunen Dushk te Lushnjes, eshte formuar ne vitin 2019 nga...

Shansi i jetës/ Ja si mund të merrni një bursë sportive-studimi në universitetet amerikane

Gjetja e nje burse sportive-studimi per ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes mund te...

Perfundon ne Fier “Rrethi i 79-të Çiklistik”, Ylber Sefa dhe kombëtarja e Shqipërisë shpallen fitues

Ylber Sefa i kombetares se Shqiperise pas 5 etapash është fituesi i Rrethit të...

Superiore U15/ Apolonia mund Shenkollin, dhe kualifikohet per ne gjysmefinale

Vazhdojne surprizat e ekipit te Apolonise U15 me trajner Artan Meçani. Ekipi fierak ka...

Shqipëria U19, trajneri Cungu grumbullon 3 futbollistët e Apolonisë

Pas zyrtarizimit të dy sfidave miqësore ndaj Malit të Zi U-19, edhe ekipi Kombëtar...

Flet trajneri i Apolonisë U19 Bledar Borova: Sukses i merituar, do të jemi dinjitoz në Ligën e Kampioneve

Bledar Borova e ka festuar shume titullin kampion për të rinj me Apolonine. Ne...

Peshëngritësja fierake Evangjelia Veli shkruan historinë, shpallet Kampione Europe

Peshëngritësja shqiptare e lindur ne Fier, Evangjelia Veli, sapo është shpallur Kampione Europe në...

Finalja e kampionatit të moshës U-19 / Apolonia mund Tiranën dhe shpallet kampione e Shqipërisë

Ne futboll, durimi eshte virtyti me i cmuar! Kjo shprehje i pershtatet me se...

Apolonia U19 “fluturon” në finale, Football Republic në “tapet”

Nuk kishte si te ndodhte ndryshe, te rinjte fierake te udhehequr nga trajneri Bledar...

Kampionati i femrave/ Luhet java e fundit, Apolonia siguron vendin e dytë

Kampionati i femrave do të ulë siparin këtë të mërkurë, me ndeshjen e fundit...

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...